Wychowanka UKS Basket GO Przemyśl, była podopieczna Agaty i Grzegorza Gorzelników – Klaudia Wnorowska kontynuuje wspinanie się po szczeblach koszykarskiej kobiecej hierarchii w Polsce. Kilka dni temu w biało-czerwonej koszulce wystąpiła w Mistrzostwach Europy U-20 na Litwie, będąc ważnym ogniwem w ekipie Michała Snochowskiego.
20-letnia obecnie Klaudia Wnorowska występuje na pozycji silnej skrzydłowej. Mierzy 185 cm i jest obecnie zawodniczką ekstraklasowego MB Zagłębia Sosnowiec. Karierę zaczynała pod okiem Agaty i Grzegorza Gorzelników, w UKS Basket GO Przemyśl. W tej ekipie była absolutnie najbardziej wyróżniającą się koszykarką. Jako nastolatka brała udział w finałach Mistrzostwach Polski U-14 i U-16. Jej nieprzeciętne umiejętności zauważyli skauci krakowskiej Wisły i w kategorii U-18 reprezentowała już Wisłę CanPack Kraków[paywall]. W maju 2022 r. została mistrzynią Małopolski w koszykówce 3x3, w kategorii U-23 z Wisłą CanPack II.
W minionym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet była podstawową zawodniczką MB Zagłębia Sosnowiec. Zespołu, który otarł się o podium, bo w emocjonującym dwumeczu o brąz musiał uznać wyższość drużyny pod nazwą Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Ślązaczki z Klaudią w składzie zakończyły sezon na historycznym, 4. miejscu. To największy sukces w historii tego klubu.
W zeszłym sezonie rozpoczęła karierę reprezentacyjną. Mając 19 lat, wystąpiła w Mistrzostwach Europy U-20, w których Polska zajęła 7. miejsce. Tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu rozegrane zostały w Kłajpedzie oraz w Wilnie na Litwie. Turniej rozpoczął się 29 lipca i potrwał do 6 sierpnia br. O tytuł najlepszej drużyny w kategorii U-20 rywalizowało 16 drużyn.
Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, gdzie zmierzyła się z: Czarnogórą, Szwecją oraz obrończyniami tytułu Hiszpanią. Zgodnie z regulaminem imprezy wszyscy uczestnicy uzyskają awans do 1/8 finału, ale miejsce w grupie będzie decydowało o pierwszym rywalu w fazie pucharowej. Już przed turniejem było wiadomo, że o awans do ćwierćfinału Polki rywalizować będą z jedną z drużyn grających w grupie D, gdzie znalazły się: Belgia, Łotwa, Turcja oraz Włochy.
W fazie grupowej reprezentacja Polski wygrała jeden mecz, przegrywając dwa. Pokonała Czarnogórę 71:60, a K. Wnrowska zdobyła 10 pkt. Przegrała natomiast ze Szwecją 63:67 (K Wnorowska – 4 pkt) i Hiszpanią 52:98 (2 pkt). W meczu 1/8 biało-czerwone trafiły na reprezentację Turcji. Niestety, nie sprostały jej, ulegając 63:70 (6 pkt).

To sprawiło, że team M. Snochowskiego rywalizował o miejsca 9. – 16. Klaudia błysnęła w spotkaniu, które zdecydowała o utrzymaniu się Polski w tzw. dywizji A. A zadanie nie było łatwe, bo za rywalki nasza drużyna miała gospodynie imprezy Litwinki.
Polski metodycznie i konsekwentnie budowały swoją przewagę. Od połowy I kwarty powiększały przewagę, która do przerwy wynosiła 14 punktów. Skuteczna, zwłaszcza w drugiej kwarcie była właśnie K. Wnorowska, która nie tylko trafiała spod kosza, ale też umiejętnie wymuszała na rywalkach przewinienia. Także w III ćwiartce biało-czerwone miały przewagę. Pod jej koniec różnica wynosiła już 20 punktów. Ostatecznie Polki wygrały 66:51 i przystąpiły do zmagań w grupie o miejsca 9. – 12. Klaudia Wnorowska zdobyła z gospodyniami 15 punktów i dodała 8 zbiórek.
W meczu o możliwość gry o 9. miejsce w mistrzostwach Polki zagrał y z Węgierkami. Po wyrównanym boju uległy 60:73. Dorobek Klaudii to 10 pkt. Na finał imprezy, w meczu o 11. miejsce, Polska zagrała z Czarnogórą. I po raz drugi w tym czempionacie wyszła z tej rywalizacji zwycięsko. Pokonała przeciwniczki 86:63. Klaudia tym razem nie wpisała się do protokołu z punktami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze