Reklama

Przemyślanka na Mistrzostwach Europy U-20

Wychowanka UKS Basket GO Przemyśl, była podopieczna Agaty i Grzegorza Gorzelników – Klaudia Wnorowska kontynuuje wspinanie się po szczeblach koszykarskiej kobiecej hierarchii w Polsce. Kilka dni temu w biało-czerwonej koszulce wystąpiła w Mistrzostwach Europy U-20 na Litwie, będąc ważnym ogniwem w ekipie Michała Snochowskiego.

20-letnia obecnie Klaudia Wnorowska występuje na pozycji silnej skrzydłowej. Mierzy 185 cm i jest obecnie zawodniczką ekstraklasowego MB Zagłębia Sosnowiec. Karierę zaczynała pod okiem Agaty i Grzegorza Gorzelników, w UKS Basket GO Przemyśl. W tej ekipie była absolutnie najbardziej wyróżniającą się koszykarką. Jako nastolatka brała udział w finałach Mistrzostwach Polski U-14 i U-16. Jej nieprzeciętne umiejętności zauważyli skauci krakowskiej Wisły i w kategorii U-18 reprezentowała już Wisłę CanPack Kraków[paywall]. W maju 2022 r. została mistrzynią Małopolski w koszykówce 3x3, w kategorii U-23 z Wisłą CanPack II.

W minionym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet była podstawową zawodniczką MB Zagłębia Sosnowiec. Zespołu, który otarł się o podium, bo w emocjonującym dwumeczu o brąz musiał uznać wyższość drużyny pod nazwą Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Ślązaczki z Klaudią w składzie zakończyły sezon na historycznym, 4. miejscu. To największy sukces w historii tego klubu.

Reklama

Reprezentacyjna kariera

W zeszłym sezonie rozpoczęła karierę reprezentacyjną. Mając 19 lat, wystąpiła w Mistrzostwach Europy U-20, w których Polska zajęła 7. miejsce. Tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu rozegrane zostały w Kłajpedzie oraz w Wilnie na Litwie. Turniej rozpoczął się 29 lipca i potrwał do 6 sierpnia br. O tytuł najlepszej drużyny w kategorii U-20 rywalizowało 16 drużyn.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, gdzie zmierzyła się z: Czarnogórą, Szwecją oraz obrończyniami tytułu Hiszpanią. Zgodnie z regulaminem imprezy wszyscy uczestnicy uzyskają awans do 1/8 finału, ale miejsce w grupie będzie decydowało o pierwszym rywalu w fazie pucharowej. Już przed turniejem było wiadomo, że o awans do ćwierćfinału Polki rywalizować będą z jedną z drużyn grających w grupie D, gdzie znalazły się: Belgia, Łotwa, Turcja oraz Włochy.

Reklama

W fazie grupowej reprezentacja Polski wygrała jeden mecz, przegrywając dwa. Pokonała Czarnogórę 71:60, a K. Wnrowska zdobyła 10 pkt. Przegrała natomiast ze Szwecją 63:67 (K Wnorowska – 4 pkt) i Hiszpanią 52:98 (2 pkt). W meczu 1/8 biało-czerwone trafiły na reprezentację Turcji. Niestety, nie sprostały jej, ulegając 63:70 (6 pkt).

Błysk z Litwinkami

To sprawiło, że team M. Snochowskiego rywalizował o miejsca 9. – 16. Klaudia błysnęła w spotkaniu, które zdecydowała o utrzymaniu się Polski w tzw. dywizji A. A zadanie nie było łatwe, bo za rywalki nasza drużyna miała gospodynie imprezy Litwinki.

Reklama

Polski metodycznie i konsekwentnie budowały swoją przewagę. Od połowy I kwarty powiększały przewagę, która do przerwy wynosiła 14 punktów. Skuteczna, zwłaszcza w drugiej kwarcie była właśnie K. Wnorowska, która nie tylko trafiała spod kosza, ale też umiejętnie wymuszała na rywalkach przewinienia. Także w III ćwiartce biało-czerwone miały przewagę. Pod jej koniec różnica wynosiła już 20 punktów. Ostatecznie Polki wygrały 66:51 i przystąpiły do zmagań w grupie o miejsca 9. – 12. Klaudia Wnorowska zdobyła z gospodyniami 15 punktów i dodała 8 zbiórek.

W meczu o możliwość gry o 9. miejsce w mistrzostwach Polki zagrał y z Węgierkami. Po wyrównanym boju uległy 60:73. Dorobek Klaudii to 10 pkt. Na finał imprezy, w meczu o 11. miejsce, Polska zagrała z Czarnogórą. I po raz drugi w tym czempionacie wyszła z tej rywalizacji zwycięsko. Pokonała przeciwniczki 86:63. Klaudia tym razem nie wpisała się do protokołu z punktami.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama