Wszystko wskazuje, że latem będzie można już korzystać z plaży nad brzegiem Sanu. Trwają prace przy wyrównywaniu brzegu po prawej stronie rzeki, kilkaset metrów przed mostem. Czyszczony jest także cały obszar, na którym wcześniej planowano kompleks wypoczynkowy nazwany bulwarami.
Prawy brzeg Sanu na około 750-metrowym odcinku od mostu w górę rzeki już został uporządkowany. Pracownicy jarosławskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej uprzątnęli teren, wycięli zielsko i krzewy. Usunęli nielegalne wysypiska. Teraz przygotowują zejście do wody. Wycinane są spróchniałe wierzby oraz chore drzewa. Przeznaczony do wypoczynku obszar już zaczyna kojarzyć się z rekreacją.
– W latach 70. ubiegłego wieku pracownicy Jarlanu i Huty Szkła w czynie społecznym przygotowali tu miejsce do wypoczynku. Były ścieżki, korty tenisowe, zejście nad wodę. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oddelegował pracownika, który o ten teren dbał. Mieszkańcy chętnie tu przychodzili. Potem zapomniano o tym miejscu. Zdziczało, ścieżki zarosły, a ławki się rozsypały. Miejsce terenów wypoczynkowych zajęły krzaki, a w nich pojawiły się podrzucane śmieci – opowiada mężczyzna w średnim wieku mieszkający w sąsiedztwie, który pomaga w usuwaniu przeznaczonych do wycinki drzew.
– Boisko już jest odsłonięte. Jako młodzi chłopcy sami postawiliśmy bramki, wykorzystując to, że na działce były dwie latarnie i można było pograć w piłkę wieczorem – dodaje. Zwraca uwagę, że po uprzątnięciu widać już przebieg ścieżek, a niedługo miejsce będzie zachęcać do spacerów. – Miejsce w sam raz dla wszystkich, którzy chcą odpocząć blisko domu. Mieszkający w sąsiedztwie też są zadowoleni, bo zamiast chaszczy i śmieci za płotem będzie zadbany teren. Jeśli burmistrz nie pozwoli na ruch samochodów, przygotowując dla nich miejsce w pobliżu mostu, to ludzie się tu pojawią – uważa nasz rozmówca.
– W poprzednim roku oczyściliśmy spory obszar. Na prace przy samym nabrzeżu konieczna była zgoda Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Uzyskaliśmy ją na początku tego roku i w tej chwili te prace kończymy – wyjaśnia burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Burmistrz - KTO ZA TO ZAPŁACI I Z JAKICH PIENIĘDZY ??? bo w budżecie jakoś niewidziałem takowych.
Brawoooo!! Nareszcie!!!:)))))
nie ma, bo się ludzie boją pchać w te krzaki. Teraz jak ich nie będzie, może akurat coś ruszy :)
ale ty jesteś... będziesz sam na plaży, miejsca pod dostatkiem
Piszę że z funduszy unijnych. Jak zwykle oburzenie. Rosną krzaki - źle, a jak chcą coś z tym zrobić - jeszcze gorzej.
Brawo znowu żona powie mi , że nauczyciele otrzymają zero dodatku motywacyjnego, bo pieniążki rozejdą się magicznie na inne brednie.Kto będzie tu plażował dziadki po 79 roku życia?Młodzi wyjeżdzają gdzie pieprz rośnie z tego miasta umaierającego.
wAM nigdy nie dogodzi, chyba lepiej ze jakoś to będzie wyglądać niż krzaki...
Bolek z twojej kieszeni pójdzie :) Bolek sponsorem!! jeeeeeeeeee :)
Brawo szkoda, że wizualizacja jest po poprzedniku
Żal innym d sciska najpierw zobaczcie jak zrobią bo dopiero początek a wy już z góry zakładacie ci gadają najwięcej co pierdzą i bąki w taboret zbijają
Umarłe miasto to jest stolica gdzie pączek jest i zwiedzających galerie i w pizde
Co za zdjęcie, gdyby je zobaczył inspektor pracy.... pan Mietek bez kasku klęczy podcinając drzewo - co za niekompetencja.
Do pierwszej wiosennej wysokiej wody przyjdzie 20M wody i wszystko splynie do Wisły hihi...
No nareszcie ktoś się wziął za ten syf. Brawo Panie Burmistrzu! Takich ludzi potrzeba w naszym miescie
Super pomysł. Będzie można miło spędzić wypoczynek z dziećmi. Także miejsce będzie wyglądało o wiele lepiej niż obecnie. Powodzenia
Panie Wacku proszę przekazaćkask na łepetynę pilarzabo mu coś oberwie
a inspekcja pracy to powinna 1000zl przywalic
a spodnie i bluza piło odporne to zakupići buty piłoodporne
tak moze zbroje rycerza dzwon szybko do inspekcji bo kasku nie ma dzwonnnn na skarge
Panie Burmistrz - KTO ZA TO ZAPŁACI I Z JAKICH PIENIĘDZY ??? bo w budżecie jakoś niewidziałem takowych.
Brawoooo!! Nareszcie!!!:)))))
po hu.. jak tu ludzi nie ma