Reklama

Przygotowują miejsce pod plażę nad brzegiem Sanu [WIZUALIZACJA]

06/04/2016 16:48

Wszystko wskazuje, że latem będzie można już korzystać z plaży nad brzegiem Sanu. Trwają prace przy wyrównywaniu brzegu po prawej stronie rzeki, kilkaset metrów przed mostem. Czyszczony jest także cały obszar, na którym wcześniej planowano kompleks wypoczynkowy nazwany bulwarami.

Prawy brzeg Sanu na około 750-metrowym odcinku od mostu w górę rzeki już został uporządkowany. Pracownicy jarosławskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej uprzątnęli teren, wycięli zielsko i krzewy. Usunęli nielegalne wysypiska. Teraz przygotowują zejście do wody. Wycinane są spróchniałe wierzby oraz chore drzewa. Przeznaczony do wypoczynku obszar już zaczyna kojarzyć się z rekreacją. 

– W latach 70. ubiegłego wieku pracownicy Jarlanu i Huty Szkła w czynie społecznym przygotowali tu miejsce do wypoczynku. Były ścieżki, korty tenisowe, zejście nad wodę. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oddelegował pracownika, który o ten teren dbał. Mieszkańcy chętnie tu przychodzili. Potem zapomniano o tym miejscu. Zdziczało, ścieżki zarosły, a ławki się rozsypały. Miejsce terenów wypoczynkowych zajęły krzaki, a w nich pojawiły się podrzucane śmieci – opowiada mężczyzna w średnim wieku mieszkający w sąsiedztwie, który pomaga w usuwaniu przeznaczonych do wycinki drzew.

– Boisko już jest odsłonięte. Jako młodzi chłopcy sami postawiliśmy bramki, wykorzystując to, że na działce były dwie latarnie i można było pograć w piłkę wieczorem – dodaje. Zwraca uwagę, że po uprzątnięciu widać już przebieg ścieżek, a niedługo miejsce będzie zachęcać do spacerów. – Miejsce w sam raz dla wszystkich, którzy chcą odpocząć blisko domu. Mieszkający w sąsiedztwie też są zadowoleni, bo zamiast chaszczy i śmieci za płotem będzie zadbany teren. Jeśli burmistrz nie pozwoli na ruch samochodów, przygotowując dla nich miejsce w pobliżu mostu, to ludzie się tu pojawią – uważa nasz rozmówca.

Reklama

Potrzebna inwestycja

– W poprzednim roku oczyściliśmy spory obszar. Na prace przy samym nabrzeżu konieczna była zgoda Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Uzyskaliśmy ją na początku tego roku i w tej chwili te prace kończymy – wyjaśnia burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.



erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bolek - niezalogowany 2016-04-06 20:08:48

    Panie Burmistrz - KTO ZA TO ZAPŁACI I Z JAKICH PIENIĘDZY ??? bo w budżecie jakoś niewidziałem takowych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anetaskarpeta - niezalogowany 2016-04-06 20:30:16

    Brawoooo!! Nareszcie!!!:)))))  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lol - niezalogowany 2016-04-06 21:00:32

    po hu.. jak tu ludzi nie ma

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama