Reklama

Przyszli mistrzowie nożyczek i grzebienia [ZDJĘCIA]

06/03/2020 15:54

W niedzielę, pierwszego 1 marca, w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu odbył się 42. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego, zorganizowany przez Izba Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Przemyślu.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów, którzy – mając do dyspozycji fryzjerskie fantomy – mieli przygotować[paywall] między innymi fryzury ślubne, fryzury z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe oraz fryzury męskie. Ich pracy przyglądała się komisja kontroli, a komisja sędziowska oceniała ostateczny wynik. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsca, mają szansę na start w mistrzostwach Polski, które odbędą się w Poznaniu.

O przedstawienie kryteriów obowiązujących w konkursie poprosiliśmy jurorkę konkursu i właścicielkę salonu fryzjerskiego Ninę Szczekot.

– Komisja sędziowska oceniała fryzury pod względem czystości, czyli gładkości włosów. Ważne było, czy zawodnicy trafili w wyznaczony styl. Na przykład w konkurencji damskiej, klasycznej włosy powinny być zafarbowane na minimum dwa kolory. Uczniowie, dobierając kolor, powinni znać najnowocześniejsze trendy. Natomiast komisja kontroli przypatrywała się pracy uczniów i zwracała uwagę na bezpieczeństwo i higienę pracy, czystość i porządek na stanowisku pracy oraz zestaw narzędzi i dopuszczalnych dodatków używanych podczas przygotowania fryzur. Na koniec punkty przyznane przez obie komisje decydowały o wyniku konkursu. To już czterdziesty drugi konkurs i jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie z Podkarpacia zdobywają na mistrzostwach Polski znaczące miejsca – podsumowała pani Nina.

Reklama

Wyniki konkursu

Po podsumowaniu punktów obu komisji sędziowie pierwsze miejsce w konkurencji fryzjerstwo męskie przyznali Oliwii Szewczyk z Dębicy. Drugie miejsce otrzymała Dorota Pietrucha (Dębica), a trzecie Katarzyna Wróbel (Jarosław). 

W konkurencji fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Komosa z Jarosławia, drugie Anna Bielańska z Dębicy, a trzecie Katarzyna Wróbel z Jarosławia.

W konkurencji fryzura ślubna z długich włosów pierwsze miejsce przypadło Paulinie Wojdyło z Jarosławia, drugie Dobrosławie Siwiec z Dębicy, a trzecie Julii Chabko z Przemyśla. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym przyszłym mistrzom nożyczek i grzebienia.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama