W niedzielę, pierwszego 1 marca, w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu odbył się 42. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego, zorganizowany przez Izba Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Przemyślu.
Do konkursu przystąpiło 28 uczniów, którzy – mając do dyspozycji fryzjerskie fantomy – mieli przygotować[paywall] między innymi fryzury ślubne, fryzury z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe oraz fryzury męskie. Ich pracy przyglądała się komisja kontroli, a komisja sędziowska oceniała ostateczny wynik. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsca, mają szansę na start w mistrzostwach Polski, które odbędą się w Poznaniu.
O przedstawienie kryteriów obowiązujących w konkursie poprosiliśmy jurorkę konkursu i właścicielkę salonu fryzjerskiego Ninę Szczekot.
– Komisja sędziowska oceniała fryzury pod względem czystości, czyli gładkości włosów. Ważne było, czy zawodnicy trafili w wyznaczony styl. Na przykład w konkurencji damskiej, klasycznej włosy powinny być zafarbowane na minimum dwa kolory. Uczniowie, dobierając kolor, powinni znać najnowocześniejsze trendy. Natomiast komisja kontroli przypatrywała się pracy uczniów i zwracała uwagę na bezpieczeństwo i higienę pracy, czystość i porządek na stanowisku pracy oraz zestaw narzędzi i dopuszczalnych dodatków używanych podczas przygotowania fryzur. Na koniec punkty przyznane przez obie komisje decydowały o wyniku konkursu. To już czterdziesty drugi konkurs i jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie z Podkarpacia zdobywają na mistrzostwach Polski znaczące miejsca – podsumowała pani Nina.
Po podsumowaniu punktów obu komisji sędziowie pierwsze miejsce w konkurencji fryzjerstwo męskie przyznali Oliwii Szewczyk z Dębicy. Drugie miejsce otrzymała Dorota Pietrucha (Dębica), a trzecie Katarzyna Wróbel (Jarosław).
W konkurencji fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Komosa z Jarosławia, drugie Anna Bielańska z Dębicy, a trzecie Katarzyna Wróbel z Jarosławia.
W konkurencji fryzura ślubna z długich włosów pierwsze miejsce przypadło Paulinie Wojdyło z Jarosławia, drugie Dobrosławie Siwiec z Dębicy, a trzecie Julii Chabko z Przemyśla. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym przyszłym mistrzom nożyczek i grzebienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze