Reklama

Punkt informacji turystycznej na dworcu!

Zabytkowy dworzec PKP w Przemyślu „wzbogaci się” o punkt informacji turystycznej. To kolejna próba uruchomienia w tym obiekcie tej jakże potrzebnej instytucji.

Od czerwca do grudnia br. na terenie dworca PKP działać będzie punkt informacji turystycznej. Taką decyzję podjęli przemyscy radni, zabezpieczając na ten cel w miejskim budżecie 35 tys. zł[paywall]. Uruchomienie takiego punktu związane jest ze wzmożonym w ostatnim czasie ruchem turystycznym i pasażerskim w Przemyślu dzięki wprowadzeniu do rozkładu jazdy dodatkowych połączeń kolejowych krajowych i na Ukrainę. – Jestem przekonany, że punkt ten będzie spełniać niezwykle ważną rolę, zarówno w sensie informacyjnym, jak i promocyjnym. Będzie miejscem, do którego trafi turysta poszukujący konkretnych informacji, zachęty czy rekomendacji do spędzenia wolnego czasu w Przemyślu. Będzie służyć pomocą, informacją i doradztwem – powiedział prezydent miasta Robert Choma.

Na terenie miasta działa obecnie jeden punkt informacji turystycznej, prowadzony przez Fundację Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”. Jako że punkt ten funkcjonuje na zlecenie władz miasta, punkt informacji turystycznej na dworcu PKP będzie niejako jego filią.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    obserwator kolejowy - niezalogowany 2018-05-27 20:24:17

    To jakieś jaja. Dopiero dzięki polityce Chomy zlikwidowano  taki niezły punkt informacyjny z pamiątkami , a już ma być nowy. Zwykły pić , nawet jak powstanie to za niedługo padnie jak wszystko w tym przemyskim zadupiu bo tu nic się nie opłaca.  Nie  tak dawno w radiowej audycji Choma opowiadał  bajeczkę że niebawem ruszy  na dworcu PKP restauracja która doskonale pamiętam z lat 60-70 tych ub. wieku , piłem tam jasne piwo i jadłem dobra golonkę. Obecnie przechodząc często patrzę gdzie  ta otwarta restauracja , a widzę wielkie gówno , wszystko zamknięte  na trzy  spusty  , kolejny pic Chomy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2018-05-27 21:36:40

    Nareszcie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zaba - niezalogowany 2018-05-30 19:42:24

    liczac skromnie to co na reke 3 tys zl kto bedzie zarabial tam jakis pociotek skoro zabezpieczyli na ten cel te kilkanascie tys

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama