Aromatyczne, słodko-kwaśne śledzie po kaszubsku są idealną propozycją na nadchodzącego Sylwestra!
Składniki (na 4 porcje):
4–5 filetów śledziowych matias (solonych),
1 duża cebula,
2–3 łyżki koncentratu pomidorowego,
4 łyżki oleju,
2 łyżki octu (może być jabłkowy),
1 łyżeczka cukru,
2 liście laurowe,
4–5 ziaren ziela angielskiego,
świeżo mielony pieprz,
opcjonalnie: natka pietruszki do dekoracji.
Sposób przygotowania:
Jeśli śledzie są solone, namocz je w zimnej wodzie lub mleku przez 2–3 godziny, zmieniając wodę 1–2 razy. Osusz śledzie papierowym ręcznikiem i pokrój na kawałki ok. 3–4 cm. Cebulę pokrój w cienkie półplasterki. W małym rondelku wymieszaj koncentrat pomidorowy, olej, ocet, cukier, liście laurowe i ziele angielskie. Podgrzewaj delikatnie przez kilka minut, aż powstanie jednolita marynata. Dopraw pieprzem do smaku.
Gdy marynata będzie już gotowa, do słoika lub naczynia włóż warstwami śledzie i cebulę. Zalej marynatą, upewniając się, że wszystkie kawałki ryby są pokryte. Odstaw śledzie do lodówki na minimum 12 godzin, aby wszystkie smaki się przegryzły. Przed podaniem udekoruj natką pietruszki.
Smacznego!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze