Aż u 40 osób na Podkarpaciu potwierdzono w ciągu ostatniej doby koronawirusa. Zdecydowana większość to mieszkańcy Przemyśla oraz powiatów: przemyskiego, jarosławskiego i przeworskiego.
Potwierdzone przypadki to:
19 osób z powiatu jarosławskiego, w tym jedenaście kobiet i ośmiu mężczyzn (wszyscy w izolacji); 10 osób z powiatu przemyskiego, w tym sześć kobiet i czterech mężczyzn (izolacje i jedna hospitalizacja); 6 osób z miasta Przemyśla, w tym pięć kobiet (hospitalizowane) i mężczyzna w izolacji; 3 osoby z powiatu przeworskiego, w tym dwie kobiety i mężczyzna (izolacje); oraz po jednej osobie z powiatu sanockiego i tarnobrzeskiego (izolacje).Wyzdrowiało natomiast 9 osób: 6 z powiatu jarosławskiego, 2 z Rzeszowa oraz jedna z powiatu przemyskiego.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 40 975 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 10 osób, 1984 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 173 osoby.
Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 98 osób.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 734 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 412 osób wyzdrowiało. Odnotowano 51 zgonów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."musimy ZAGOSPODAROWAĆ dobrze ludźmi po 60-ym roku życia....." tak powiada Pan Morawiecki.Wszyscy chcą wykorzystać zanim odejdą emerytów do swoich z reguły podłych celów. Nie ważne ile będzie trupów.Chodż do koscioła i chodż na wybory,bądź przydatny.A ze zachorujes to juz Twój problemZrobił to Kościół i koniecznie chce to zrobic rząd.A zdrowie i zycie emeryta nie jest ważne.
Ze dwa tygodnie temu pan premier i minister zdrowia ogłosili urbi et orbi, że koronawirus w IV RP został już pokonany. Dwa dni temu premier i pani marszałek Sejmu to potwierdzili, zapraszając lokali wyborczych osoby starsze. - Nie ma żadnego zagrożenia, wszystko jest pod kontrolą, a tu taka kałabania...
Izolujmy i chrońmy emerytów i osoby starsze przed śmiercią.Skupiska ludzi to dla nich smiertelne zagrożenie.Nie wierzmy w to co mówi rząd o panademii.Mija się z prawdą i gumkuje statystykę."Prof. Krzysztof Simon: jedna czwarta osób w Polsce (ok. 9,5 mln osób) jest podatna na ciężki, śmiertelny przebieg zakażenia z powodu koronawirusa. Trzeba chronić tych ludzi. Jeśli nie będziemy nosić masek, zachowywać dystansu, myć rąk - osoby te się zakażą. Apeluję o zdrowy rozsądek"
No to mamy mały Wuhan ! Naród ciemny a bardzo religijny uwierzył że wirusa nie ma ! Potwierdził to premier nasz ukochany z " prawa i sprawiedliwości"! To są jaja , do czego są zdolni ci ludzie żeby osiągnąć cel!
łażą po sklepach, bazarach, spacery , knajpy prawie wszyscy bez maseczek czy starzy czy młodzi nie ma się co dziwić. A do tego kupę powracających z zagranicy i otwara granica a Ukrainą.....
A przecież nikt ci nie każe chodzić do Kościoła jak w ogóle chodzisz to PO co piszesz te bzdury ?
Ale ciemnota co jeszcze wierzy w tą plandemię, pozamykajcie się i siedźcie w domu korona oszołomy, żal mi was że tak się daliście nabrać na wirusa dużo mniej groźnego niż grypa sezonową, i w bezobjawową chorobę, toż to już całkowity śmiech na sali
W szpitalach zakaźnych potrzebują do pracy zgłoś się Grisza napewno jakieś stanowisko się dla Ciebie znajdzie wtedy porozmawiamy.
otwarcie granic z UA to błąd, zbieżne jest to ze wzrostem zachorowań w naszym regionie.
to aż tak ci sprali mózg w ubecji ???
Tadeusz w każdym Twoim poscie , uzywasz Kosciół, az tak cie to boli.
a ile srebrników dostaje szpital za chorych na COVID 19?ktoś wię? bo taka epidemia w Jarosławskim COM znacznie podreperuje finanse tegoż COM-czyż nie?
widzisz!,,,pełnia lata słońce,owoce, warzywa,woda, wiatr-kiedy zbudujesz odporność jak nie teraz-założyłeś szmatę na twarz którą powinieneś zmieniać co kilkadziesiąt minut (a nie robisz tego na pewno) i masz się za epidemiologa.żałosne.
To wy jesteście niestety ale bardzo zaślepieni, więcej tv oglądajcie oszołomy, ciekawe w którym zakaźnym zatrudniają? Ludki z ciemnogrodu, koronka to dla szpitali dobry biznes, dla karetek za gotowość też, a wy dalej wierzcie w te brednie z pandemią, ręce opadają że ktoś w to jeszcze wierzy, masakra jakaś
Jestem kierowcą w firmie + 200 pracowników ok 150 kiero jeździ cały czas Włochy Hiszpania w tym ja kontakt z ludźmi cały czas to nie nieuniknione biuro magazyn toalety stacje paliw ,nikt w mojej firmie nie zachorował we Włoszech śmieją się z tego wirusa we Francji to samo w Hiszpanii również,tvp tak sprało wam mózgi że mi was w sumie nie żal,a jak widzę typów w osobówkach jada sami i w masce to już totalnie wymiękam,podają zgony ludzi + 90 lat i ze virus go zabił hahahahahha
Gdzie jest ognisko tego przemyskiego koronawirusa, lidlu czy urząd kontroli,tego teraz nie piszą może jeszcze coś innego
Bo to zaplanowana epidemia, zakłady pogrzebowe zaczną bankrutować bo mniej zmarłych niż w tamtym roku za ten sam okres o jakieś 40 %, a oszołomy oglądające TVP oraz inne media danej wierzą w tą plandemię
Austro-węgierski gatunek jest silny większość przeżyje
"musimy ZAGOSPODAROWAĆ dobrze ludźmi po 60-ym roku życia....." tak powiada Pan Morawiecki.Wszyscy chcą wykorzystać zanim odejdą emerytów do swoich z reguły podłych celów. Nie ważne ile będzie trupów.Chodż do koscioła i chodż na wybory,bądź przydatny.A ze zachorujes to juz Twój problemZrobił to Kościół i koniecznie chce to zrobic rząd.A zdrowie i zycie emeryta nie jest ważne.
Ze dwa tygodnie temu pan premier i minister zdrowia ogłosili urbi et orbi, że koronawirus w IV RP został już pokonany. Dwa dni temu premier i pani marszałek Sejmu to potwierdzili, zapraszając lokali wyborczych osoby starsze. - Nie ma żadnego zagrożenia, wszystko jest pod kontrolą, a tu taka kałabania...
Izolujmy i chrońmy emerytów i osoby starsze przed śmiercią.Skupiska ludzi to dla nich smiertelne zagrożenie.Nie wierzmy w to co mówi rząd o panademii.Mija się z prawdą i gumkuje statystykę."Prof. Krzysztof Simon: jedna czwarta osób w Polsce (ok. 9,5 mln osób) jest podatna na ciężki, śmiertelny przebieg zakażenia z powodu koronawirusa. Trzeba chronić tych ludzi. Jeśli nie będziemy nosić masek, zachowywać dystansu, myć rąk - osoby te się zakażą. Apeluję o zdrowy rozsądek"