Reklama

Rekordowa liczba zakażeń na Podkarpaciu. 40 nowych chorych

04/07/2020 12:06

Aż u 40 osób na Podkarpaciu potwierdzono w ciągu ostatniej doby koronawirusa. Zdecydowana większość to mieszkańcy Przemyśla oraz powiatów: przemyskiego, jarosławskiego i przeworskiego.

Potwierdzone przypadki to:

19 osób z powiatu jarosławskiego, w tym jedenaście kobiet i ośmiu mężczyzn (wszyscy w izolacji); 10 osób z powiatu przemyskiego, w tym sześć kobiet i czterech mężczyzn (izolacje i jedna hospitalizacja); 6 osób z miasta Przemyśla, w tym pięć kobiet (hospitalizowane)  i mężczyzna w izolacji; 3 osoby z powiatu przeworskiego, w tym dwie kobiety i mężczyzna (izolacje); oraz po jednej osobie z powiatu sanockiego i tarnobrzeskiego (izolacje).  

Wyzdrowiało natomiast 9 osób: 6 z powiatu jarosławskiego, 2 z Rzeszowa oraz  jedna z powiatu przemyskiego.

 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem  40 975 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 10 osób, 1984 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 173 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest  98 osób.   

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 734 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,  412 osób  wyzdrowiało. Odnotowano 51 zgonów.

Reklama

 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-04 12:22:07

    "musimy ZAGOSPODAROWAĆ dobrze ludźmi po 60-ym roku życia....." tak powiada Pan Morawiecki.Wszyscy chcą wykorzystać zanim odejdą  emerytów do swoich z reguły podłych celów. Nie ważne ile będzie trupów.Chodż do koscioła i chodż na wybory,bądź przydatny.A ze zachorujes to juz Twój problemZrobił to Kościół i koniecznie chce to zrobic rząd.A zdrowie i zycie emeryta nie jest ważne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JP - niezalogowany 2020-07-04 12:27:08

    Ze dwa tygodnie temu pan premier i minister zdrowia ogłosili urbi et orbi, że koronawirus w IV RP został już pokonany. Dwa dni temu premier i pani marszałek Sejmu to potwierdzili, zapraszając  lokali wyborczych osoby starsze. - Nie ma żadnego zagrożenia, wszystko jest pod kontrolą, a tu taka kałabania...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-04 13:22:18

    Izolujmy i chrońmy emerytów i osoby starsze przed śmiercią.Skupiska ludzi to dla nich smiertelne zagrożenie.Nie wierzmy w to co mówi rząd o panademii.Mija się z prawdą i gumkuje statystykę."Prof. Krzysztof Simon: jedna czwarta osób w Polsce (ok. 9,5 mln osób) jest podatna na ciężki, śmiertelny przebieg zakażenia z powodu koronawirusa. Trzeba chronić tych ludzi. Jeśli nie będziemy nosić masek, zachowywać dystansu, myć rąk - osoby te się zakażą. Apeluję o zdrowy rozsądek"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości