Reklama

Remis w derbach powiatu jarosławskiego. Męki KS Wiązownica. Pierwszy punkt Polonii Przemyśl

Chwili odpoczynku nie mają piłkarze IV ligi podkarpackiej, którzy dzisiaj, 28 sierpnia br., – podobnie jak trzecioligowcy – rozegrali 5. kolejkę spotkań.

W najciekawszym pojedynku z punktu widzenia kibiców z naszego terenu zmierzyły się dwa zespoły reprezentujące powiat jarosławski, czyli JKS 1909 Jarosław i Piast Tuczempy. Jak to zwykle bywa, derby miały swoją dramaturgię, kończąc się wynikiem nierozstrzygniętym 1:1 (0:1). Piast objął prowadzenie w 38. min po strzale Jakuba Kloca, JKS 1909 wyrównał w 67. min za sprawą niezawodnego Sebastiana Pawlaka.

Wydawać by się mogło, że KS Wiązownica powinien mieć łatwą przeprawę, bo ich rywalem była znacznie niżej notowana Stal II Stalowa Wola. Przypuszczenia czasami bywają złudne. Podopieczni grającego trenera Walerija Sokołenki musieli się sporo namęczyć, aby ostatecznie pokonać rywala 3:2 (1:1). Goście w 59. min, po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym, prowadzili nawet 1:2. Dwie bramki dla Wiązownicy zdobył Karol Karólak (42. i 86. min), jedną Kacper Rop (64.).

Reklama

Po dwóch bardzo wysokich porażkach u siebie Start Pruchnik jechał do Rzeszowa na mecz z Koroną na pożarcie. Ale ekipa beniaminka postawiła się faworytowi i choć przegrała 2:1 (1:0), pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Autorem bramki dla Startu był Patryk Parawa (64. min).

Pierwszy punkt w sezonie zapisała na swoim koncie Polonia Przemyśl, która bezbramkowo zremisowała u siebie z Karpatami Krosno.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama