Reklama

Rośnie liczba zarażonych. 29 przypadków na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA]

Dzisiejszego (22 marca br.) dnia do grupy zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu dołączyły cztery kolejne osoby. Łącznie chorych na COVID-19 jest 29 osób. Zmarły dwie osoby. Główną przyczyną jednego zgonu nie był jednak bezpośrednio koronawirus a sepsa.

– Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Łącznie mamy 28 osób chorych. Pierwszy z dzisiejszych przypadków z pozytywnym wynikiem testu to kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie. Kolejnymi to mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego oraz młoda kobieta z powiatu leżajskiego. Obie osoby przebywają w ścisłej kwarantannie – poinformowała rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, 22 marca br. potwierdzonych zostało 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W sumie liczba osób zakażonych wzrosła do 627, z czego siedem osób zmarło. Przeprowadzonych zostało łącznie 17 tys. 607 testów.

Reklama

Liczba wykrytych zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła dzisiaj 150 tys. W samych Włoszech odnotowano ponad 53 tys. przypadków. Jak podała agencja AFP, w Europie wirusa potwierdzono łącznie u 152 tys. 117 osób. 7 tys. 802 osoby zmarły. To sprawia, że Europa jest kontynentem najbardziej dotkniętym pandemią. W Chinach do tej pory odnotowano ponad 96 tys. przypadków zakażenia, z czego blisko 3,5 tys. osób zmarło.

Tuż przed g. 21 rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała o 29. przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. To mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego, który przebywa w ścisłej kwarantannie. 

Reklama


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    baby - niezalogowany 2020-03-22 19:55:51

    Dlaczego nie wspominacie o piątkowej i sobotniej sytuacji na dworcu kolejowym w Przemyślu? Czyżby niewygodny temat?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tsa - niezalogowany 2020-03-22 20:05:48

    Co to za niewygodny temat ? Co tam się stało ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Co ronka - niezalogowany 2020-03-22 22:55:42

    Przepraszamz, że się tak wypowiem.  W Przemyślu wszyscy będą umierać na niewydolność krążeniową jak to większość przypadków zgonów dotychczas.  A w czasie pandemii tutaj testów nie przeprowadzają

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama