Dzisiejszego (22 marca br.) dnia do grupy zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu dołączyły cztery kolejne osoby. Łącznie chorych na COVID-19 jest 29 osób. Zmarły dwie osoby. Główną przyczyną jednego zgonu nie był jednak bezpośrednio koronawirus a sepsa.
– Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Łącznie mamy 28 osób chorych. Pierwszy z dzisiejszych przypadków z pozytywnym wynikiem testu to kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie. Kolejnymi to mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego oraz młoda kobieta z powiatu leżajskiego. Obie osoby przebywają w ścisłej kwarantannie – poinformowała rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, 22 marca br. potwierdzonych zostało 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W sumie liczba osób zakażonych wzrosła do 627, z czego siedem osób zmarło. Przeprowadzonych zostało łącznie 17 tys. 607 testów.
Liczba wykrytych zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła dzisiaj 150 tys. W samych Włoszech odnotowano ponad 53 tys. przypadków. Jak podała agencja AFP, w Europie wirusa potwierdzono łącznie u 152 tys. 117 osób. 7 tys. 802 osoby zmarły. To sprawia, że Europa jest kontynentem najbardziej dotkniętym pandemią. W Chinach do tej pory odnotowano ponad 96 tys. przypadków zakażenia, z czego blisko 3,5 tys. osób zmarło.
Tuż przed g. 21 rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała o 29. przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. To mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego, który przebywa w ścisłej kwarantannie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dlaczego nie wspominacie o piątkowej i sobotniej sytuacji na dworcu kolejowym w Przemyślu? Czyżby niewygodny temat?
Co to za niewygodny temat ? Co tam się stało ?
Przepraszamz, że się tak wypowiem. W Przemyślu wszyscy będą umierać na niewydolność krążeniową jak to większość przypadków zgonów dotychczas. A w czasie pandemii tutaj testów nie przeprowadzają
koronowirusa niebylo i z leczeniem problemy byly to teraz bendzie tym bardziej a co do informacji na temat koronowirusa to bulwersujonce jest tak malo informacji na ten temat
Mamy pytanie do pana sekretarza UM może czyta te fora i coś do niego dotrze. Słuchaj przaku to że nosisz się jak trzeci prezydent albo nawet i pierwszy to nie daje ci prawa robić to co robisz. Jakim prawem kazałaś zamknąć dostawę ciepła do budynków oświatowych to że nie ma dzieci to nie znaczy że już nikt tam nie pracuję. Przez tą oszczędność to ludzie będą chorować a ty liczysz że się dorobisz kolejnej BMki jak za kasę z PWIKu wielki prezes na 1 godzinę dziennie. 40 godiznek miesięcznie i 10 tys w kieszeni z PWIKu i tak was drodzy mieszkańcy skubie jegomość z Przeworska tzw Człowiek Orkiestra
Spokojnie, proponuję zabrać się w końcu do pracy wtedy zrobi się cieplej a i efekt cieplarniany będzie mniejszy.
Gdzie była TV PiS dlaczego tego nie nakręcili transportu obywateli UA z dworca PKP w Przemyślu
Tak drogi przyjacielu że napewno mnie CO2 w atmosferze jest tylko na plus. Ale jeżeli się troszeczkę interesujesz przepisami prawa pracy ai BHP to napewno wiesz że dla pracowników umysłowych nimi alana temperatura w miejscu wykonywania pracy nie może spaść poniżej 18 stopni a u mnie w pokoju było 16 to chyba zdecydowanie za mało. Zresztą na temat Pana z Przeworska szkoda się wypowiadać. Ciekawe dlaczego niż zrobił tak oszalamiajacej kariery na swoim rodzinnym podwórku tylko jest ekspertem na występach goacinych?
Dlaczego nie wspominacie o piątkowej i sobotniej sytuacji na dworcu kolejowym w Przemyślu? Czyżby niewygodny temat?
Co to za niewygodny temat ? Co tam się stało ?
Przepraszamz, że się tak wypowiem. W Przemyślu wszyscy będą umierać na niewydolność krążeniową jak to większość przypadków zgonów dotychczas. A w czasie pandemii tutaj testów nie przeprowadzają