Reklama

Rozkład Jazdy i TKMS triumfatorami „Piłkarskich Wtorków”

W ostatnich dniach wakacji rozegrane został finał XI Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci Młodzieży „Piłkarskie Wtorki na Orliku”. W tym roku zgłoszone ekipy rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.

Rywalizacja była szczególnie wyrównana. W kategorii 2003 i młodsi (szkoły ponadpodstawowe) do ostatniego meczu aż trzy zespoły miały szanse na końcowy triumf. Zwycięzca spotkania Rozkład Jazdy – FC Wszystko mógł zapewnić sobie zwycięstwo w całym turnieju. W przypadku remisu pierwsze miejsce przypadłoby drużynie Piłkarzyków. Ostatecznie, po golach Arkadiusza Kędziory, Kacpra Wilowskiego i Jakuba Kowalika zwycięstwo w ostatnim meczu i rozgrywkach przypadło drużynie Rozkład Jazdy. FC Wszystko odpowiedziało bramką Dawida Pankiewicza i ostatecznie uplasowało się na czwartej pozycji. Drugie miejsce zajęła drużyna Piłkarzyki, trzecie Sanoczanka Święte, a piąte FC Herburtów. Najlepszym graczem turnieju, który zdobył także koronę „króla strzelców”, został wybrany Kacper Andreasik z Sanoczanki Święte. Najlepszym bramkarzem został natomiast Wiktor Szkarpecki z Piłkarzyków.

Komplet TKMS

Równie emocjonująca rywalizacja toczyła się w kategorii szkół podstawowych. Rewelacją turnieju okazał się zespół TKMS, który odniósł komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło zespołowi Ukraina I z zaprzyjaźnionych Mościsk, a ostatnie miejsce na podium wywalczył drużyna Rozkład Jazdy. Kolejne miejsca zajęły ekipy: Ukraina II, Coco Jambo i Monster.  MVP turnieju wybrany został Karol Orfin z zespołu TMKS. Każdy zespół otrzymał w nagrodę piłkę, a każdy uczestnik turnieju – firmowy gadżet.  Zwycięzcy rywalizacji w obu kategoriach w nagrodę – zgodnie z wieloletnią tradycją – pojadą na wybrany mecz polskiej ekstraklasy.

Reklama

– To niezwykle ważne, szczególnie w tych niezwykle ciężkich czasach, aby organizować młodzieży przestrzeń do zdrowej rywalizacji. Pamiętajmy, że pandemia, nauka zdalna, wojna to zdarzenia, które również dla młodego człowieka stanowią poważne psychiczne obciążenie – powiedział pomysłodawca, inicjator i organizator turnieju w jednym, poseł Marek Rząsa. – Najserdeczniejsze podziękowania kieruję do koordynatorów turnieju Henryka Łaskarzewskiego, dzięki którego pracy orlik przy ulicy Dworskiego w Przemyślu od lat tętni życiem, również w trakcie kolejnych edycji Piłkarskich Wtorków, a także do Kamila Makary, który od wielu edycji wspiera organizację naszego turnieju, czuwając nad jego prawidłowym przebiegiem. Do zobaczenia za rok – podsumował.

Sponsorami XI edycji „Piłkarskich Wtorków na Orliku” byli: Fracht FWO Polska, Eurobus Przemyśl i Hensfort Przemyśl. Nasza redakcja była patronem medialnym tego bardzo popularnego i potrzebnego w nadsańskim mieście przedsięwzięcia.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama