W ostatnich dniach wakacji rozegrane został finał XI Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci Młodzieży „Piłkarskie Wtorki na Orliku”. W tym roku zgłoszone ekipy rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.
Rywalizacja była szczególnie wyrównana. W kategorii 2003 i młodsi (szkoły ponadpodstawowe) do ostatniego meczu aż trzy zespoły miały szanse na końcowy triumf. Zwycięzca spotkania Rozkład Jazdy – FC Wszystko mógł zapewnić sobie zwycięstwo w całym turnieju. W przypadku remisu pierwsze miejsce przypadłoby drużynie Piłkarzyków. Ostatecznie, po golach Arkadiusza Kędziory, Kacpra Wilowskiego i Jakuba Kowalika zwycięstwo w ostatnim meczu i rozgrywkach przypadło drużynie Rozkład Jazdy. FC Wszystko odpowiedziało bramką Dawida Pankiewicza i ostatecznie uplasowało się na czwartej pozycji. Drugie miejsce zajęła drużyna Piłkarzyki, trzecie Sanoczanka Święte, a piąte FC Herburtów. Najlepszym graczem turnieju, który zdobył także koronę „króla strzelców”, został wybrany Kacper Andreasik z Sanoczanki Święte. Najlepszym bramkarzem został natomiast Wiktor Szkarpecki z Piłkarzyków.
Równie emocjonująca rywalizacja toczyła się w kategorii szkół podstawowych. Rewelacją turnieju okazał się zespół TKMS, który odniósł komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło zespołowi Ukraina I z zaprzyjaźnionych Mościsk, a ostatnie miejsce na podium wywalczył drużyna Rozkład Jazdy. Kolejne miejsca zajęły ekipy: Ukraina II, Coco Jambo i Monster. MVP turnieju wybrany został Karol Orfin z zespołu TMKS. Każdy zespół otrzymał w nagrodę piłkę, a każdy uczestnik turnieju – firmowy gadżet. Zwycięzcy rywalizacji w obu kategoriach w nagrodę – zgodnie z wieloletnią tradycją – pojadą na wybrany mecz polskiej ekstraklasy.
– To niezwykle ważne, szczególnie w tych niezwykle ciężkich czasach, aby organizować młodzieży przestrzeń do zdrowej rywalizacji. Pamiętajmy, że pandemia, nauka zdalna, wojna to zdarzenia, które również dla młodego człowieka stanowią poważne psychiczne obciążenie – powiedział pomysłodawca, inicjator i organizator turnieju w jednym, poseł Marek Rząsa. – Najserdeczniejsze podziękowania kieruję do koordynatorów turnieju Henryka Łaskarzewskiego, dzięki którego pracy orlik przy ulicy Dworskiego w Przemyślu od lat tętni życiem, również w trakcie kolejnych edycji Piłkarskich Wtorków, a także do Kamila Makary, który od wielu edycji wspiera organizację naszego turnieju, czuwając nad jego prawidłowym przebiegiem. Do zobaczenia za rok – podsumował.
Sponsorami XI edycji „Piłkarskich Wtorków na Orliku” byli: Fracht FWO Polska, Eurobus Przemyśl i Hensfort Przemyśl. Nasza redakcja była patronem medialnym tego bardzo popularnego i potrzebnego w nadsańskim mieście przedsięwzięcia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze