Konkurs został reaktywowany po ponad 10 latach przerwy. Ma on uhonorować osoby, które swoją pracą w sposób szczególny przyczyniły się do kreowania wizerunku Lubaczowa i są oddane na rzecz jego społeczności.

fot.UM Lubaczów
Takie statuetki otrzymają laureaci plebiscytu.
O powrocie do organizacji tego konkursu zdecydował burmistrz Krzysztof Szpyt. Lubaczowianie Roku będą wybierani w następujących kategoriach: kultura, oświata, przedsiębiorca, społecznik, sport, zdrowie. Odrębną kategorią będzie Super Lubaczowianin. Ten tytuł ma przypaść[paywall] osobie zasługującej na szczególne wyróżnienie z tytułu wybitnych osiągnięć.
Od 2 do 30 kwietnia każdy pełnoletni mieszkaniec Lubaczowa, grupa osób pełnoletnich czy organizacja społeczna mogą zgłosić kandydata do tego wyróżnienia. Zgłoszenia dokonać będzie można, wypełniając kupon zgłoszeniowy i składając go w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego, wysyłając je listownie bądź e-mailem na adres: lubaczowianin@lubaczow.pl lub faxem na numer 16 632 15 77.
Kapituła złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych wyłoni spośród kandydatów po trzy osoby w każdej kategorii. Ich nazwiska poznamy 4 maja. Głosowanie potrwa od 11 maja do 10 czerwca. Kupony można będzie dostarczać: osobiście, pocztą do Biura Obsługi Mieszkańców UM oraz e-mailem.
Zwycięzców poznamy w czasie uroczystej gali, która odbędzie się 20 czerwca. Wszyscy nominowani otrzymają dyplomy, a laureaci dodatkowo statuetki. Ponadto nazwiska nominowanych i laureatów zostaną wpisane do pamiątkowej Księgi Plebiscytu.
Po raz pierwszy „Lubaczowianina Roku” wybierano w 2003 roku. Laureaci byli wybierani w kategoriach: społecznikostwo, kultura, oświata, sport, zdrowie i przedsiębiorczość. Plebiscyt był organizowany przez 4 lata.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze