Na karę 10 lat pozbawienia wolności i dożywotnie pozbawienie prawa jazdy skazał Sąd Rejonowy w Przemyślu Zbigniewa G., który niemal rok temu śmiertelnie potrącił pieszą. Kobieta osierociła 4-miesięczne dziecko.
Dramat rozegrał się 2 lutego w Wyszatycach w powiecie przemyskim. Według prowadzącej śledztwo prokuratury, 43-letni[paywall] Zbigniew G. „umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym od 2,376 promila do 2,692 promila alkoholu we krwi kierował samochodem osobowym marki Seat Ibiza”. Według śledczych kierowca nie zachował należytej ostrożności przez niewłaściwą obserwację jezdni, poruszał się z prędkością nie dostosowaną do istniejących warunków i pomimo zauważenia pieszych poruszających się przy lewej krawędzi jezdni nie podjął manewru hamowania. W efekcie zjechał na przeciwny pas ruchu, którym prawidłowo poruszała się 20-letnia Emilia J. Potrącona doznała rozległych obrażeń ciała i zmarła. Zbigniew G. nie udzielił jej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.
Sąd Rejonowy w Przemyślu skazał go na łączną karę 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto zakazał mu dożywotniego prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Oskarżony musi również zapłać 40 tysięcy złotych nawiązki na rzecz córki pokrzywdzonej i 20 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok jest nieprawomocny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Za mało... dziecko straciło matkę na zawsze!
Dostanie wpierdxx i tak jak wyjdzie co dzien bedzie dostwalal obiecuje
Przedstaw się a przyjadę to zobaczymy czy taki cwany jesteś Jak chcesz tak i tak wszystkich bić
mam nadzieje ze tak bedzie bo te 10 lat za smierc dziewczyny to jest kpina.
Ale chyba kodeks przewiduje Max 12 za śmiertelny wypadek po pijaku..... 12 dają pewnie, gdy są np dwie ofiary. A jak jest więcej ofiar, to za katastrofę w ruchu lądowym do 16 lat o ile pamiętam. dlatego nie ma co się wzburzać, bo taki.jest "taryfikator". jak.zwal, tak zwał. ..
Prędzej kumple z pierdla Ciebie wycwelują , więc zamknij morde jak nie chcesz mieć jesień z dupy średniowiecza :)
Sami Ku*wa obrońcy uciśnionych się znaleźli. Pijana gnida zabiła niewinną dziewczynę... wpi*edol mu się należy
A co jesteś kimś z rodziny ? Bo proste że rodzina zawsze będzie bronić swojego a nie poszkodowanych. Tylko popatrz na to z innej strony, malutkie dziecko straciło mamę która cieszyła się tak że będzie miała takie szczęście przy sobie. A wystarczyło wypić wsiąść za kółko i zabić niewinną dziewczynę. Logika sama mówi i pokazuje że jak wyjdzie to nie będzie tak kolorowo zanim poszedł do więzienia. Ciekawe czy będzie w stanie popatrzeć tej malutkiej prosto w oczy. Bo nawet nie pomoże wyprowadzka czy ucieczka z kraju. Wszędzie i tak go znajdą. A znajomi tak nie odpuszcza.
Hańba. (po pijaku) 10 lat - wstyd. To przemyski II karny nieźle musiał być szpikowany "wazeliną"??? Ciekaw jestem który to taki dobroduszny sędzia z tej 5-tki "mafi" orzekającej? Szkoda, że zabił kobietę z Wyszatyc, a nie córkę, żonę (męża) sędziego(i).... To byłby ubaw po pachy. Wówczas zapadło by dożywocie. Ot przemyska mafia w togach.
Debil jesteś i tyle w temacie po Twojej wypowiedzi ...
Komentarz: Czyzyk :) to obrona ch.... w togach, mówi za siebie ile wart jest życie ludzkie. Tyle co splunąć. Nade wszystko to IP SpeedCon
tak sie konczy chodzenie w trzy cztery osoby wieczorami pod pachy
chciałbym dodac że na przestrzeni od wyszatyc do buszkowic ludzie sobie nic nie robią z takich przestróg jak ta i wiele innych tragedii na wymienionej drodze i po zmierzchu idą tą mocno uczeszczaną droga parami .trójkami a nawet czwórkami trzymając się niejednokrotnie pod pachy i tylko kwestia czasu jak ikiedy następny bummmm i larum i czy to pijany czy trzeżwy, czy jechał wolno czy szybko ale wina kierowcy nie /pachy\.jechałem ostatnio wieczorkiem w wyszatycach ...były trójki i pachy,za to brak odblasków
Za mało... dziecko straciło matkę na zawsze!
Powinien dożywocie dostać !!!!
Dostanie wpierdxx i tak jak wyjdzie co dzien bedzie dostwalal obiecuje