Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na realizację trudnego – ze względu na lokalizację – zadania, czyli budowę Centrum Rozwoju Badmintona w Przemyślu przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.
To firma „Dromrex” z Białobrzegów oraz Zakład Usługowy Remontowo-Budowlany Antoniego Bara z Przemyśla. Ci pierwsi zaproponowali, że wybudują obiekt za kwotę 7 mln 465 tys. 274 zł, druga firma za 7 mln 798 tys. 453 zł. Władze miasta mają przeznaczyć na to zadanie ok. 8 mln 142 tys. zł, czyli obie oferty mieszczą się w tej kwocie[paywall].
Prezydent Robert Choma jest zdeterminowany. Mówi, że nie ma takiej możliwości, aby sala sportowa nie powstała. Na jej budowę wraz z zapleczem, zagospodarowaniem terenu, budową i przebudową infrastruktury technicznej czekały całe pokolenia pedagogów i uczniów popularnego „Słowaka”.
– Umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w tym roku, a w ciągu dziesięciu dni od tej daty zostanie przekazany plac budowy. Jak już informowaliśmy, pieniądze na inwestycję pod nazwą „Centrum Rozwoju Badmintona w Przemyślu”, przekazane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu”, zostały już uwzględnione w budżecie miasta w 2017 roku. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 3 milionów 200 tysięcy złotych. Realizacja zadania przewidziana jest w latach 2017 – 2019. Zabezpieczenie wkładu własnego planowane jest w kolejnych budżetach miasta w latach 2018 – 2020 – wyjaśnił rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
Wiadomo już, że wykonawcą będzie firma „Dromrex” z Białobrzegów.Termin oddania do użytku całego kompleksu będzie miała do 1 lipca 2019 r.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Jest kasa.Pewnie dolozyli ze swoich.