Do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w regionie, w tym do placówek w Przemyślu i Jarosławiu, trafią samochody zakupione przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie na zlecenie samorządu województwa. Będą służyły do przewozu próbek do badań od osób, u których istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem oraz od chorych.
7 aut marki Fiat Fiorino Cargo do przewozu próbek to kolejny zakup w ramach 50 mln, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Pieniądze te przeznaczone zostały przez samorząd województwa podkarpackiego na walkę z pandemią Covid-19. Samochody mają ułatwić i przyspieszyć badania, bowiem próbki wożone są przez całą dobę, nieraz po kilka razy, a transport ten obecnie realizowany jest przez wysłużone już auta, które czasami się psują. Jak poinformowały służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Województwa Podkarpackiego, zakupione nowe wozy trafią do siedmiu podkarpackich miast: Przemyśla, Jarosławia, Łańcuta, Dębicy, Mielca, Sanoka i Jasła, a więc tam, gdzie są oddziały zakaźne oraz Szpital Jednoimienny Zakaźny.
W planach są już kolejne zakupy. Tym razem będzie to 5 ambulansów transportowych typu „A1” z noszami i fotelem kardiologicznym. Trafią one do stacji pogotowia ratunkowego na Podkarpaciu, w tym także do przemyskiego pogotowia. Ponadto Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie podpisała także umowę na zakup 10 karetek typu C wraz z wyposażeniem. Stacja pogotowia w Przemyślu ma dostać dwie takie karetki. Również dwie trafią do stacji pogotowia w: Rzeszowie, Krośnie, Sanoku i Mielcu.

fot.Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
Samochody mają ułatwić i przyspieszyć badania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kolejny sukces.A o testach ani słowa,że ich brakuje nawet dla personelu medycznego
Kolejny sukces.A o testach ani słowa,że ich brakuje nawet dla personelu medycznego