Reklama

Sanepid kontrolował bary, restauracje, żarciowozy i... automaty do lodów

Przeterminowane produkty spożywcze, niewłaściwy stan techniczny pomieszczeń, a w chłodniach nieposegregowany asortyment. To tylko niektóre przewinienia obiektów żywnościowo-żywieniowych, jakie stwierdzili pracownicy sanepidu podczas ostatniej kontroli sanitarnej prowadzonej w ramach „Akcji Lato”.

Kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej na Podkarpaciu objęła w sumie 76 obiektów i trwała od 10 do 16 sierpnia. Inspektorzy sanepidu odwiedzili w tym czasie: 11 restauracji, 7 barów, 11 zakładów małej gastronomii, 41 innych obiektów żywnościowo-żywieniowych (sklepy cukiernicze, dom weselny, sezonowy punkt sprzedaży środków spożywczych, ośrodek wypoczynkowy, imprezy plenerowe). Poddali też kontroli 6 automatów do lodów. Dodatkowo skontrolowano ruchome punkty małej gastronomii funkcjonujące podczas imprez plenerowych.

Jak informuje WSSE w Rzeszowie, przeprowadzone kontrole nie ujawniły wprawdzie istotnych zaniedbań w przestrzeganiu wymogów prawa żywnościowego, ale parę grzechów właścicieli obiektów gastronomicznych wyszło na jaw. Na liście stwierdzonych zaniedbań są: niewłaściwy stan techniczny pomieszczeń i wyposażenia, brak segregacji asortymentowej w urządzeniach chłodniczych, wprowadzanie do obrotu środków spożywczych po upływie daty minimalnej trwałości i terminu przydatności do spożycia, przetrzymywanie zbędnych przedmiotów w przestrzeni produkcyjnej zakładu żywienia zbiorowego oraz brak zapisów potwierdzających utrzymywanie instrukcji i procedur opracowanych w ramach systemu HACCP (oceniającego i kontrolującego zagrożenia istotne dla bezpieczeństwa żywności).

Reklama

W efekcie przeprowadzonych kontroli 5 osób winnych zaniedbań ukarano mandatem na łączną kwotę 600 zł.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2020-08-20 15:59:49

    Czyli , nic poważnego , ale trzeba było o coś się przyczepić i trochę zarobić . No bo jak to , inspektorzy chodzą , niszczą obuwie - swoje , prywatne , i nic nie mogą zarobić . No i w końcu koniecznie  trzeba coś napisać o karach , mandatach w końcowym raporciku. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Lilla - niezalogowany 2020-08-21 10:26:08

    Przeterminowane produkty to nic poważnego....   bardzo dobrze , że takie kontrole są  !!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wacek - niezalogowany 2020-08-21 20:19:32

    600 złotych  kary to kpina, więcej dopłacamy do tych kontroli niż wynoszą kary

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości