Reklama

Ścieżka rowerowa powstanie kosztem miejsc parkingowych

10/02/2015 19:13

Do końca października w Przemyślu ma powstać kładka pieszo-rowerowa na Sanie oraz trasa rowerowa łącząca Buszkowice i Prałkowce. Na Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II powstanie kosztem kilkudziesięciu miejsc parkingowych. W zamian magistrat nie proponuje innego rozwiązania, a w mieście już teraz brakuje parkingów.

Przeprawa nad Sanem powstanie w ramach projektu budowy tras rowerowych w pięciu województwach Polski wschodniej. Łączna długość trasy rowerowej na terenie Przemyśla wyniesie 6,3 km.Jej początek przypada na ul. Buszkowickiej, następnie trasa przebiega pod mostem Brama Przemyska i dalej nabrzeżem Sanu po terenach zielonych do mostu Ryszarda Siwca. Tutaj połączy się z wybudowaną przed kilku laty ścieżką na ul. 22 Stycznia.

Ostatni odcinek po zasańskiej stronie miasta będzie biec Wybrzeżem Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym celu zlikwidowanych zostanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. W zamian miasto nie proponuje innego parkingu, nawet płatnego. A z Wybrzeża Ojca Świętego korzystają nie tylko pracownicy okolicznych firm, ale również urzędów i zakładów pracy położonych na Starym Mieście. Co mają w tej sytuacji robić kierowcy? Magistrat nie widzi w tym problemu. – Zawsze coś powstaje kosztem czegoś, nie ma innego wyjścia – mówi Rafał Porada z Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla. Tłumaczy, że nie było możliwości wyznaczenia ścieżki rowerowej tuż przy chodniku, bo – jak twierdzi – nie ma na to miejsca.


Wizualizacja kładki pieszo-rowerowej. Widok od strony wschodniej z mostu Orląt Przemyskich.

Reklama

Wyglądem kładka ma przypominać most Brama Przemyska znajdujący się wzdłuż obwodnicy. Będzie mieć szerokość trzech metrów, a wykonana zostanie z drewna z elementami stalowymi. Przy niej powstanie Miejsce Obsługi Rowerzystów, czyli zadaszone miejsce ze stojakami na rowery. Po przejeździe przez kładkę na drugi brzeg rzeki, trasa prowadzić będzie terenami zielonymi w kierunku oczek wodnych do ulicy Rosłońskiego, a dalej wałem przeciwpowodziowym w kierunku Krasiczyna.

Kładka ma łączyć Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II z Wybrzeżem Marszałka Józefa Piłsudskiego w okolicach schronu należącego do pozostałości fortów linii Mołotowa. Ta lokalizacja nie do końca podoba się Józefowi Rybczyńskiemu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rowerzysta i kierowca zarazem - niezalogowany 2015-02-10 21:48:24

    No i w czym problem? Że Pan naczelny Wilgucki będzie musiał podejść 200- 300m do redakcji?  Dlaczego całe miasto, wszystkie rozwiązania komunikacyjne zawsze muszą być podporządkowane zmotoryzowanym? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ozzman - niezalogowany 2015-02-11 04:02:36

    Dobrze, że nie kosztem drzew, jak to przeważnie bywa w podobnych przypadkach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kot - niezalogowany 2015-02-11 06:36:35

    A co z dojeżdżającymi do uczelni , no skoro ma być ścieżka to ok.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama