Miękkie, delikatne i wilgotne minipączki z wyczuwalnym twarogowym aromatem. Palce lizać!
350 g mąki pszennej,
300 g twarogu półtłustego,
30 g świeżych drożdży,
3 łyżki cukru,
1/3 szklanki mleka,
1 łyżka masła,
2 jajka,
1 żółtko.
olej do smażenia,
cukier puder do posypania.
Przygotować zaczyn drożdżowy: lekko ciepłe mleko wymieszać z 1 łyżeczką cukru, pokruszonymi drożdżami i ok. 4 łyżkami mąki. Przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na ok. 10 – 15 minut.
Twaróg zemleć. Masło roztopić i ostudzić.
Całe jajka i żółtko utrzeć mikserem z resztą cukru na jasną, puszystą masę. Dalej miksując, dodawać stopniowo zmielony twaróg i roztopione masło. Kiedy masa będzie jednolita, dodać przesianą mąkę i zaczyn. Wyrabiać dłońmi gładkie i elastyczne ciasto. Następnie przykryć je ściereczką i pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia, aż podwoi swoją objętość (na ok. 1 godzinę).
Z wyrośniętego ciasta odrywać kawałki ważące mniej więcej 25 g i formować z nich kulki. Każdą odkładać na posypany mąką blat. Kiedy wszystkie będą gotowe, przykryć ściereczką i odstawić do wyrośnięcia na ok. 20 – 30 minut.
Pączki smażyć partiami na rozgrzanym tłuszczu w dużym garnku z obu stron (tłuszczu musi być dużo, aby pączki swobodnie w nim pływały, a temperatura tłuszczu powinna wynosić ok. 170°C). Pączki wkładać wyrośniętą stroną w dół i smażyć ok. 1,5 – 2 minut z jednej strony.
Ostudzone posypać cukrem pudrem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze