Na początku czerwca br. w Elblągu odbył się ogólnopolski finał Licealiady, będący nieoficjalnymi mistrzostwami Polski szkół średnich w unihokeju chłopców. Kapitalny występ zapisała na swoim koncie reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Zajęła w imprezie trzecie miejsce. Gratulujemy!
W finale wystąpiło 16 najlepszych drużyn z całej Polski, które zostały wyłonione najpierw w eliminacjach regionalnych, a następnie finale wojewódzkim. Wśród nich znalazła się ekipa popularnego „Słowaka”.
W Elblągu przemyślanie trafili w eliminacjach do grupy C, gdzie zmierzyli się z: ZS 1 Nowy Targ, IV LO Toruń, ZST Szczecinek oraz ZS 3 Hrubieszów. Najciekawszy i najbardziej emocjonujący mecz rozegrali z nowotarżanami. Kiedy byli już pewni awansu do półfinału, mogli sobie pozwolić na złapanie oddechu i remis z zespołem ze Szczecinka. Pewnie zajęli 1. miejsce w grupie i awansowali do półfinałów.
W półfinale „Słowak” trafił na zespół z Dębicy, który zajął drugie miejsce w grupie B. Mecz był bardzo wyrównany i o ostatecznym rozstrzygnięciu musiała zdecydować seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł bowiem remis 1:1 (bramka: P. Jasiński). Karne to loteria i tak było tym razem. Lepsi okazali się dębiczanie i to oni awansowali do finału, a reprezentacja I LO w Przemyślu zagrała o brąz. Tam ponownie zmierzyła swe siły z ekipą z Nowego Targu. Po wygranej w grupie eliminacyjnej, wygrali i w meczu o 3. miejsce. Pokonali „górali” 3:1 (bramki: P. Jasiński 3), zdobywając wymarzony medal.
Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok wykazywali ogromną determinację oraz wsparcie dla naszego przedsięwzięcia i naszej drużyny.
Opiekunką zespołu jest Elżbieta Niegowska-Śliwiak, a I LO wystąpiło w Elblągu w składzie: Kacper Hrynkiewicz, Tomasz Jasiński, Szymon Koszła, Jakub Jakubiszyn, Gabriel Matulewski, Piotr Jasiński, Bartosz Radoń i Szymon Partyka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze