Reklama

„Słowak” trzecim zespołem w Polsce!

Na początku czerwca br. w Elblągu odbył się ogólnopolski finał Licealiady, będący nieoficjalnymi mistrzostwami Polski szkół średnich w unihokeju chłopców. Kapitalny występ zapisała na swoim koncie reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Zajęła w imprezie trzecie miejsce. Gratulujemy!

W finale wystąpiło 16 najlepszych drużyn z całej Polski, które zostały wyłonione najpierw w eliminacjach regionalnych, a następnie finale wojewódzkim. Wśród nich znalazła się ekipa popularnego „Słowaka”.

W Elblągu przemyślanie trafili w eliminacjach do grupy C, gdzie zmierzyli się z: ZS 1 Nowy Targ, IV LO Toruń, ZST Szczecinek oraz ZS 3 Hrubieszów. Najciekawszy i najbardziej emocjonujący mecz rozegrali z nowotarżanami. Kiedy byli już pewni awansu do półfinału, mogli sobie pozwolić na złapanie oddechu i remis z zespołem ze Szczecinka. Pewnie zajęli 1. miejsce w grupie i awansowali do półfinałów.

Reklama

Zabrakło niewiele do finału

W półfinale „Słowak” trafił na zespół z Dębicy, który zajął drugie miejsce w grupie B. Mecz był bardzo wyrównany i o ostatecznym rozstrzygnięciu musiała zdecydować seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł bowiem remis 1:1 (bramka: P. Jasiński). Karne to loteria i tak było tym razem. Lepsi okazali się dębiczanie i to oni awansowali do finału, a reprezentacja I LO w Przemyślu zagrała o brąz. Tam ponownie zmierzyła swe siły z ekipą z Nowego Targu. Po wygranej w grupie eliminacyjnej, wygrali i w meczu o 3. miejsce. Pokonali „górali” 3:1 (bramki: P. Jasiński 3), zdobywając wymarzony medal.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok wykazywali ogromną determinację oraz wsparcie dla naszego przedsięwzięcia i naszej drużyny.

Reklama

Opiekunką zespołu jest Elżbieta Niegowska-Śliwiak, a I LO wystąpiło w Elblągu w składzie: Kacper Hrynkiewicz, Tomasz Jasiński, Szymon Koszła, Jakub Jakubiszyn, Gabriel Matulewski, Piotr Jasiński, Bartosz Radoń i Szymon Partyka.

 

Wyniki fazy grupowej:

  • I LO Przemyśl – ZS 1 Nowy Targ 3:2 (bramki: P. Jasiński 2, Radoń)
  • I LO Przemyśl – ZS 3 Hrubieszów 5:0 (bramki: P. Jasiński, T. Jasiński, Hrynkiewicz, Koszła, Matulewski)
  • I LO Przemyśl – IV LO Toruń 2:0 (bramki: P. Jasiński, Radoń)
  • I LO Przemyśl – ZST Szczecinek 1:1 (bramka: P. Jasiński)
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/06/2024 19:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama