14 i 15 czerwca br. w Elblągu odbył się ogólnopolski finał Licealiady, który jednocześnie był mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej. W turnieju rywalizowało 16 najlepszych drużyny z całej Polski, wyłonionych w ramach regionalnych, a następnie wojewódzkich eliminacji. Wśród finalistów znalazła się reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im Juliusza Słowackiego w Przemyślu.
Młodzi przemyślanie trafili w fazie eliminacyjnej do grupy C z drużynami reprezentującymi: ZS 1 Goleniów, ZST Szczecinek oraz I LO Gorzów Wielkopolski. Po trzech znakomitych meczach reprezentacja „Słowaka” odniosła komplet zwycięstw. Zajęła oczywiście pierwsze miejsce i awansowała do kolejnego etapu zmagań. W grupie pokonała kolejno: I LO Gorzów Wielkopolski 4:1 (bramki: P. Jasiński 3, Radoń), ZS 1 Goleniów 5:1 (bramki: P. Jasiński 2, Radoń 2, T. Jasiński) oraz ZST Szczecinek 9:0 (bramki: Radoń 3, T. Jasiński 2, P. Jasiński 2, Hrynkiewicz, samobójcza). W drugim etapie rywalizacji przemyślanie trafili na trzy najlepsze ekipy z grupy D. To była już walka o awans do strefy medalowej. Kolejna dwa spotkania ułożyły się po myśli zespołu „Słowaka”. Pokonał LO Kępno 3:1 (bramki: P. Jasiński 2, Radoń) oraz III LO Sanok 3:0 (bramki: P. Jasiński 3). Dzięki temu awansował do półfinału, w którym zmierzył się z I LO Nowy Targ. To był fascynujący pojedynek. Niezwykle zacięty i wyrównany. Przemyślanie, niestety, musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 1:2 (bramka: P. Jasiński). Po wycieńczającym spotkaniu reprezentacja I LO w meczu o 3. miejsce ponownie trafiła na zespół z Sanoka. Tym razem górą byli właśnie sanoczanie, którzy wygrali spotkanie po serii rzutów karnych 2:0 i wywalczyli brązowy medal. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 (bramka: P. Jasiński). Reprezentacji „Słowaka” pozostało najbardziej nielubiane wśród sportowców, 4. Miejsce. Warto dodać, że królem strzelców mistrzostw został kapitan przemyskiego zespołu Piotr Jasiński z dorobkiem 14 bramek.
I LO Przemyśl wystąpiło w składzie: Tomasz Jasiński, Kacper Hrynkiewicz, Szymon Koszła, Jakub Jakubiszyn, Gabriel Matulewski (wszyscy III d), Piotr Jasiński, Bartosz Radoń (obaj IV a). Większość z wymienionych graczy to byli podopieczni trenera Rafała Korczyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze