Reklama

„Słowak” tuż za podium


14 i 15 czerwca br. w Elblągu odbył się ogólnopolski finał Licealiady, który jednocześnie był mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej. W turnieju rywalizowało 16 najlepszych drużyny z całej Polski, wyłonionych w ramach regionalnych, a następnie wojewódzkich eliminacji. Wśród finalistów znalazła się reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im Juliusza Słowackiego w Przemyślu.


Młodzi przemyślanie trafili w fazie eliminacyjnej do grupy C z drużynami reprezentującymi: ZS 1 Goleniów, ZST Szczecinek oraz I LO Gorzów Wielkopolski. Po trzech znakomitych meczach reprezentacja „Słowaka” odniosła komplet zwycięstw. Zajęła oczywiście pierwsze miejsce i awansowała do kolejnego etapu zmagań. W grupie pokonała kolejno: I LO Gorzów Wielkopolski 4:1 (bramki: P. Jasiński 3, Radoń), ZS 1 Goleniów 5:1 (bramki: P. Jasiński 2, Radoń 2, T. Jasiński) oraz ZST Szczecinek 9:0 (bramki: Radoń 3, T. Jasiński 2, P. Jasiński 2, Hrynkiewicz, samobójcza). W drugim etapie rywalizacji przemyślanie trafili na trzy najlepsze ekipy z grupy D. To była już walka o awans do strefy medalowej. Kolejna dwa spotkania ułożyły się po myśli zespołu „Słowaka”. Pokonał LO Kępno 3:1 (bramki: P. Jasiński 2, Radoń) oraz III LO Sanok 3:0 (bramki: P. Jasiński 3). Dzięki temu awansował do półfinału, w którym zmierzył się z I LO Nowy Targ. To był fascynujący pojedynek. Niezwykle zacięty i wyrównany. Przemyślanie, niestety, musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 1:2 (bramka: P. Jasiński). Po wycieńczającym spotkaniu reprezentacja I LO w meczu o 3. miejsce ponownie trafiła na zespół z Sanoka. Tym razem górą byli właśnie sanoczanie, którzy wygrali spotkanie po serii rzutów karnych 2:0 i wywalczyli brązowy medal. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 (bramka: P. Jasiński). Reprezentacji „Słowaka” pozostało najbardziej nielubiane wśród sportowców, 4. Miejsce. Warto dodać, że królem strzelców mistrzostw został kapitan przemyskiego zespołu Piotr Jasiński z dorobkiem 14 bramek.

I LO Przemyśl wystąpiło w składzie: Tomasz Jasiński, Kacper Hrynkiewicz, Szymon Koszła, Jakub Jakubiszyn, Gabriel Matulewski (wszyscy III d), Piotr Jasiński, Bartosz Radoń (obaj IV a). Większość z wymienionych graczy to byli podopieczni trenera Rafała Korczyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/07/2025 08:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama