Reklama

Specjaliści zbadali oczka dzieci [ZDJĘCIA]

W grodzie nad Sanem po raz pierwszy przeprowadzono akcję „Pomóż dziecku widzieć lepiej”, której celem było zmotywowanie rodziców do diagnozowania wzroku swoich pociech.

Pod koniec lutego i na początku marca ortoptystka Magdalena Kurzydło z Kliniki Okulistycznej Jana Witkiewicza zbadała ponad setkę[paywall] podopiecznych Przedszkola nr 12 w Przemyślu. U kilkunastu maluchów wykryła dość poważne wady wzroku, które wymagają dalszej diagnostyki. Dzieci te nigdy nie były z rodzicami u okulisty. W ramach akcji specjalistów odwiedziły też pierwszoklasiści z Niepublicznej Szkoły im. Isaaca Newtona. Ortoptystka u dwójki spośród dziewiątki uczniów wykryła wadę wzroku.

– Bardzo często trafiają do nas dzieci, u których wady wzroku są już bardzo zaawansowane i wymagają poważnego leczenia. Takich sytuacji można uniknąć. Każde dziecko w pierwszych latach życia powinno być zbadane przez okulistę – zaznacza koordynatorka akcji Magdalena Fałta.

– Należy podkreślić, że dzieci często nie skarżą się na to, iż źle widzą. Uczą się z tym żyć, co może doprowadzić do poważnych dysfunkcji wzroku. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji pomożemy wielu dzieciom widzieć lepiej – zaznacza Magdalena Fałta. To była pierwsza tego typu akcja w Przemyślu. Na pewno będzie kontynuowana w przyszłości.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości