Boiska i hale, stadiony i pływalnie – od 13 marca br. wyludniły się. Wszystkie związki sportowe w Polsce wprowadziły zakaz organizacji i prowadzenia jakichkolwiek rozgrywek.
Wszystko oczywiście związane jest z rosnącą epidemią koronawirusa. Przez najbliższych kilkanaście dni – kiedy najprawdopodobniej w naszym kraju nastąpi eskalacja zakażeń – kibice nie zobaczą w akcji swoich ulubieńców.
W związku z decyzją podjętą podczas nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, mając na uwadze względy bezpieczeństwa zawodników drużyn uczestniczących w rozgrywkach prowadzonych przez niego, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zawiesił wszystkie zaplanowane mecze wszystkich klas rozgrywkowych (IV liga, Klasa Okręgowa, Klasa A, Klasa B, rozgrywki młodzieżowe) do 29 marca br. włącznie. Nie odbędą się także spotkania w wyższych klasach rozgrywkowych. Nowe terminy meczów zostaną ustalone przez organy prowadzące rozgrywki w późniejszym terminie. Jednocześnie Podkarpacki ZPN zalecił powstrzymanie się od rozgrywania meczów sparingowych i turniejów.
Tą drogą podążyły pozostałe związki. Nie odbędą się, zaplanowane na trzy najbliższe weekendy, mecze na wszystkich szczeblach w: siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną czy tenis stołowy. Sympatycy sportu w naszym regionie nie zobaczą więc w akcji: siatkarek San-Pajdy Jarosław, koszykarzy AZS PWSTE Jarosław, piłkarek ręcznych Eurobud Grupa JKS Jarosław, piłkarzy ręcznych ORLEN Upstream Czuwaju Przemyśl, tenisistów stołowych Kolpinga FRAC Jarosław.
Decyzję o wznowieniu sportowych zmagań podamy niezwłocznie, kiedy się pojawi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze