Miasta Jarosław i Przemyśl zostały docenione podczas Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2014/2015. Wydarzenie miało miejsce w październiku w sali widowiskowo-kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.
Szkolny Związek Sportowy, organizuje zawody szkolne w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych. W minionym roku szkolnym zawody takie odbyły się we wszystkich powiatach oraz praktycznie wszystkich gminach naszego województwa. Wzięło w nich udział ponad 105 tysięcy uczniów[paywall].
Dla najlepszych reprezentacji szkół oraz powiatów przygotowano pamiątkowe medale i dyplomy. Jednym z głównych punktów programu było też rozstrzygniecie konkursu plastycznego i fotograficznego pod tytułem „Sport w wyobraźni ucznia”. Jarosław ma duże powody do świętowania, zwłaszcza Szkoła Podstawowa nr 11, której uczennice zajęły pierwsze miejsca w konkursie plastycznym i fotograficznym. W kategorii szkół podstawowych najwyżej oceniono pracę plastyczną Zuzanny Skowron, z kolei konkurs fotograficzny „Sport w obiektywie” wygrała Martyna Rachwalska.
Na uwagę zasługuje również fakt, że wśród 158 gmin, sklasyfikowanych za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej, miasto Przemyśl zajęło drugie miejsce. Trzecią nagrodę w kategorii licealiada wywalczyło z kolei I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze