Reklama

Sport w wyobraźni ucznia

15/11/2015 08:03

Miasta Jarosław i Przemyśl zostały docenione podczas Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2014/2015. Wydarzenie miało miejsce w październiku w sali widowiskowo-kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Szkolny Związek Sportowy, organizuje zawody szkolne w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych. W minionym roku szkolnym zawody takie odbyły się we wszystkich powiatach oraz praktycznie wszystkich gminach naszego województwa. Wzięło w nich udział ponad 105 tysięcy uczniów[paywall].

Dla najlepszych reprezentacji szkół oraz powiatów przygotowano pamiątkowe medale i dyplomy. Jednym z głównych punktów programu było też rozstrzygniecie konkursu plastycznego i fotograficznego pod tytułem „Sport w wyobraźni ucznia”. Jarosław ma duże powody do świętowania, zwłaszcza Szkoła Podstawowa nr 11, której uczennice zajęły pierwsze miejsca w konkursie plastycznym i fotograficznym. W kategorii szkół podstawowych najwyżej oceniono pracę plastyczną Zuzanny Skowron, z kolei konkurs fotograficzny „Sport w obiektywie” wygrała Martyna Rachwalska.

Reklama

Na uwagę zasługuje również fakt, że wśród 158 gmin, sklasyfikowanych za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej, miasto Przemyśl zajęło drugie miejsce. Trzecią nagrodę w kategorii licealiada wywalczyło z kolei I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu.  


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama