Sala sportowa SP 1 w Żurawicy gościła młodych unihokeistów z Małopolski i Podkarpacia na Ogólnopolskim Turnieju Unihokeja „Przemyski Pancerny Unihokej”. To nowy projekt na mapie polskiego unihokeja, który z jednej strony ma charakter sportowy, z drugiej ma upamiętniać bogatą historię wojsk pancernych z Żurawicy, która zasługuje na pamięć i szacunek wśród młodzieży.
W zawodach wzięły udział drużyny z Trzebini (powiat chrzanowski), Ludźmierza (powiat nowotarski), Bukowska (powiat sanocki), Żurawicy (powiat przemyski) oraz kadra województwa podkarpackiego z rocznika 2012.
Zespoły rywalizowały w systemie 3+1 na dwóch małych boiskach. Na tzw. białych bandach grali[paywall] chłopcy, na czarnych – dziewczęta. W całym turnieju rozegrano łącznie aż 22 mecze. Młodzi sportowcy przebywali na parkiecie łącznie przez prawie osiem godzin!
Wśród dziewcząt z kompletem zwycięstwa triumfowała ekipa PUKS Trzebinia, dystansując ekipy z: Ludźmierza, POZU’2012, Bukowska i Żurawicy. Wśród chłopców natomiast triumfował zespół z Ludźmierza wyprzedzając teamy z: Trzebini, Żurawicy i POZU’2012.
Po zmaganiach na parkiecie przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia. Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Edukacji i Kultury Powiatu Przemyskiego Jan Semków (powiat przemyski dofinansował tę imprezę) oraz sekretarz gminy Żurawica Ryszard Kostelecki wręczyli najlepszym złote pamiątkowe medale, a wszyscy opaski odblaskowe i pamiątkowe zestawy promujące turystycznie powiat przemyski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze