Reklama

Sprzęt ze zbiórki już trafił do szpitala

01/05/2020 12:18

Przeworski SP ZOZ zyskał dwa nowe kardiomonitory. Ich zakup był możliwy dzięki hojności darczyńców, którzy wsparli zbiórkę zorganizowaną przez samą placówkę. Teraz sprzęt wesprze medyków w walce z koronawirusem.

Zakupione kardiomonitory służą do monitorowania przyłóżkowego czynności życiowych pacjenta – m.in. EKG, saturacji, ciśnienia tętniczego, temperatury ciała – i są mobilne. Obecnie stały się narzędziem pomagającym opanować[paywall] pandemię, trafiły na tzw. oddział przejściowy i będą monitorowały stan osób, u których podejrzewa się chorobę COVID-19 i które wymagają obserwacji w warunkach szpitalnych. Wartością dodaną zakupu jest fakt, że sprzęt będzie mógł z powodzeniem służyć szpitalowi także po wygaśnięciu zagrożenia epidemicznego. Zakup kardiomonitorów sfinansowano ze środków, które SP ZOZ pozyskał w ramach zorganizowanej przez siebie zbiórki. Urządzenia kosztowały nieco ponad 19 tys. zł.

 


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2020-05-01 17:08:52

    Artykuł "premium". Ciekawe przez kogo sponsorowany? W szpitalu w Przeowrsku nie walczy sie z koronawirusem. Ale lud popisowskokomunistyczny wszystko przyjmie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości