Przeworski SP ZOZ zyskał dwa nowe kardiomonitory. Ich zakup był możliwy dzięki hojności darczyńców, którzy wsparli zbiórkę zorganizowaną przez samą placówkę. Teraz sprzęt wesprze medyków w walce z koronawirusem.
Zakupione kardiomonitory służą do monitorowania przyłóżkowego czynności życiowych pacjenta – m.in. EKG, saturacji, ciśnienia tętniczego, temperatury ciała – i są mobilne. Obecnie stały się narzędziem pomagającym opanować[paywall] pandemię, trafiły na tzw. oddział przejściowy i będą monitorowały stan osób, u których podejrzewa się chorobę COVID-19 i które wymagają obserwacji w warunkach szpitalnych. Wartością dodaną zakupu jest fakt, że sprzęt będzie mógł z powodzeniem służyć szpitalowi także po wygaśnięciu zagrożenia epidemicznego. Zakup kardiomonitorów sfinansowano ze środków, które SP ZOZ pozyskał w ramach zorganizowanej przez siebie zbiórki. Urządzenia kosztowały nieco ponad 19 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Artykuł "premium". Ciekawe przez kogo sponsorowany? W szpitalu w Przeowrsku nie walczy sie z koronawirusem. Ale lud popisowskokomunistyczny wszystko przyjmie.
Artykuł "premium". Ciekawe przez kogo sponsorowany? W szpitalu w Przeowrsku nie walczy sie z koronawirusem. Ale lud popisowskokomunistyczny wszystko przyjmie.