Od 15 czerwca ruszają szkolenia rezerwistów i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z armią. Zgłoszenia ochotników, którzy stracili źródło utrzymania przez epidemię koronawirusa, będą traktowane priorytetowo – zapewnia MON. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu czeka na chętnych.
Zgodnie z zapowiedziami ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka docelowo w całym kraju przeszkolonych ma zostać nawet 20 tys. osób. Ci, dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem, będą odbywać tak zwaną służbę przygotowawczą i otrzymają miesięcznie wynagrodzenie w kwocie 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Uzyskają też status żołnierza rezerwy i będą mogli się starać o zatrudnienie w wojsku. Co istotne, priorytetowo traktowane będą zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię stracili pracę. Rezerwiści mogą liczyć natomiast na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych. I nowicjusze i rezerwiści będą mieli zapewnione zakwaterowanie i pełne wyżywienie.
Szczegółowych informacji udziela chętnym Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu. W sprawie ćwiczeń żołnierzy rezerwy można dzwonić pod nr tel. 261 165 223, natomiast w sprawie służby przygotowawczej pod nr 261 165 221.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze