Reklama

Straciłeś pracę przez koronawirusa? Zgłoś się do armii

11/06/2020 12:00

Od 15 czerwca ruszają szkolenia rezerwistów i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z armią. Zgłoszenia ochotników, którzy stracili źródło utrzymania przez epidemię koronawirusa, będą traktowane priorytetowo – zapewnia MON. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu czeka na chętnych.

Zgodnie z zapowiedziami ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka docelowo w całym kraju przeszkolonych ma zostać nawet 20 tys. osób. Ci, dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem, będą odbywać tak zwaną służbę przygotowawczą i otrzymają miesięcznie wynagrodzenie w kwocie 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Uzyskają też status żołnierza rezerwy i będą mogli się starać o zatrudnienie w wojsku. Co istotne, priorytetowo traktowane będą zgłoszenia ochotników, którzy  w ostatnim czasie ze względu na epidemię stracili pracę. Rezerwiści mogą liczyć natomiast na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych. I nowicjusze i rezerwiści będą mieli zapewnione zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Szczegółowych informacji udziela chętnym Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu. W sprawie ćwiczeń żołnierzy rezerwy można dzwonić pod nr tel. 261 165 223, natomiast w sprawie służby przygotowawczej pod nr 261 165 221.

Reklama

 


GL
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości