Reklama

Strzelanina pod Wawelem. Wiązownico, pobudka!

Bez choćby punktu zakończyły spotkania 7. kolejki III-ligowych mistrzowskich zmagań zespoły z naszego regionu. I choć mierzyły się z teoretycznie łatwiejszymi rywalami niż ostatnio bywało, potwierdziła się powiedzenie, że mecz meczowi nie jest równy.

Obie nasze ekipy rywalizowały z rezerwami zespołów z ekstraklasy i I ligi. KS Wiązownica z drugą drużyną kieleckiej Korony, Pogoń-Sokół Lubaczów z drugim zespołem Wisły Kraków. Pojedynki z takimi teamami zawsze obarczone są pewnym ryzykiem. Zawsze rezerwy mogą zostać wzmocnione piłkarzami z pierwszej drużyny, a wówczas rywalizacja zupełnie zmienia charakter. KS Wiązownica poniosła cztery porażki z rzędu i mecz z młodymi kielczanami miał być na przełamanie. Nieważne było, iż Korona II po sześciu kolejkach była wyżej notowana… Ekipa Walerija Sokołenki nie przełamała się. Popełniła takie same błędy jak w kilku poprzednich potyczkach i po raz piąty zeszła z murawy pokonana. Bramkę na wagę trzech punktów goście zdobyli w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Coś z „tym” trzeba zrobić! Beniaminek z Lubaczowa przegrał bardziej zdecydowanie pod Wawelem. To było niezwykle efektowne, pełne bramek spotkanie. Padło ich aż 10, więc wynik był bardziej hokejowy niż piłkarski. Wynik, który może sugerować wyrównaną walkę, ale tak nie było. Przewaga rezerw „Białej Gwiazdy” była zdecydowana. Cieszyć może ofensywna odwaga lubaczowian, bić na alarm musi ich postawa w defensywie. Tracili bramki zbyt często i zbyt łatwo.

 

Wisła II Kraków – Pogoń-Sokół Lubaczów 6:4 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Stanek 13. min, 2:0 Szywacz 46. min, 3:0 Szywacz 60. min, 3:1 Rosljakow 62. min, 4:1 Kuziemka 63. min, 4:2 Rosljakow 69. min, 5:2 Stanek 75. min, 6:2 Tokarczuk 85. min, 6:3 Rop 90. min, 6:4 Majda 90.+4 min.
  • Wisła II: Letkiewicz – Wiśniewski (46. Chmiel), Moskiewicz, Skrobański, Ziarko – Sapała, Dziedzic, Kutwa (46. Bojko), Szywacz (79. Chromycz) – Kuziemka (76. Bianowski), Stanek (76. Tokarczuk).
  • Pogoń-Sokół: Siryk – Płonka (46. Rop), Gul, Wyparło, Popiela (46 Hołuj) – Bielenda, Więckowski (46. Gawle), Rosljakow, Guedes (69. Król), Majda – Dziadosz (46. Rusjan).
  • Sędziował: Mariusz Goriwoda (Gliwice). Żółte kartki: Bojko oraz Gul i Wyparło. Widzów: 200.

 

KS Wiązownica – Korona II Kielce 1:2 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Kitliński 40. min (karny), 1:1 K. Turek 66. min, 1:2 Kucharczyk 90.+3 min.
  • Wiązownica: Osobiński – Maj (85. Buńko), Maślanka, Grabowskyj, Kordas – M. Wójcik, Jopek, Jaroch (73. J. Wójcik), Michalik – A. Kasia, Kitliński (73. Morąg).
  • Korona II: Mamla – Przebysławski, Oziębło, Ciszek, K. Turek – Kowalski (62. Kucharczyk),  Mianowany (88. Gałązka), Żądło, Toboła (46. Chojecki) – R. Turek, Rogula (78. Szymański).
  • Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska). Żółte kartki: Jopek, Grabowskyj oraz R. Turek. Widzów: 400.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/09/2024 11:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama