Reklama

Świetny sezon Pancernych Żurawica. Czwarte miejsce na Światowych Igrzyskach Młodzieży

04/07/2019 17:00

Dwie drużyny UKS Pancerni Żurawica (U13 i U16) wystąpiły na Światowych Igrzyskach Młodzieży rozgrywanych w Klagenfurcie w Austrii. Obie spisały się doskonale i ostatecznie zajęły 4. miejsca, tylko minimalnie przegrywając mecze o brąz. Turniej był zwieńczeniem najlepszego sezonu w historii klubu.

Nim przejdziemy do opisu zawodów w Klagenfurcie, warto przypomnieć co się działo od jesieni ubiegłego roku. – W kategorii młodzików rocznik 2006 i młodsi (U13) wygraliśmy ligę makroregionalną małopolsko-podkarpacką i bez straty punktowej zameldowaliśmy się w finale Mistrzostw Polski, które odbyły się w maju w Zielonce koło Warszawy. Zajęliśmy tam 7. miejsce, najlepsze w historii naszych występów w lidze młodzików – mówi Rafał Korczyński, trener i prezes klubu.

W tej samej kategorii wiekowej w zawodach[paywall] szkolnych w Sanoku w grudniu 2018 r. drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy zdobyła srebrny medal w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci, a SP 2 w Żurawicy – 5. miejsce. W finale ogólnopolskim szkół Igrzysk Dzieci, które odbywały się 8 i 9 czerwca w Elblągu, reprezentanci SP 1 Żurawica zajęli 9. miejsce.

Reklama

Turnieje przygotowaniem do Igrzysk

W kategorii junior młodszy U16, chłopcy z UKS Pancerni Żurawica, po dwóch turniejach zajęli 2. miejsce w swojej południowej grupie eliminacyjnej, co dało im przepustkę do startów w turniejach najlepszych 12 zespołów w Polsce. Przegrali jednak w Orzyszu turniej o awans do finałowej szóstki, ale potem w finale B Mistrzostw Polski (rozgrywanym w Żurawicy) zajęli 3. miejsce. – Ostatecznie dało nam to 10. miejsce Mistrzostw Polski, najlepsze w historii naszych występów w lidze juniora młodszego – zauważa R. Korczyński.

Żurawica była również gospodarzem finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w grudniu 2018 r. w tej kategorii wiekowej. Pancerni zajęli 4. miejsce, by w finale Ogólnopolskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Elblągu, po dobrym turnieju zająć wysokie 5. miejsce.

Reklama

– Liga klubowa i turnieje szkolne pozwoliły zawodnikom na ogranie się w kilku dużych turniejach i z optymizmem można było jechać w nieznane do Austrii. Na Światowe Igrzyska Młodzieży otrzymaliśmy zaproszenie od organizatorów. Myślę, że ktoś zobaczył nasze wyniki z ligi młodzików i stąd to zaproszenie – mówi trener.

– Wyjazd do Austrii był zwieńczeniem naszej trzyletniej pracy w tych dwóch rocznikach.

W Austrii, spotkały się szkółki unihokejowe z krajów alpejskich: Austrii, Niemiec, Słowenii, Szwajcarii oraz Czech – mówi R. Korczyński.

Reklama

Przedwczesny finał

Drużyna UKS Pancerni Żurawica w kategorii U13, po zajęciu drugiego miejsca w grupie C, awansowała do ćwierćfinału, w którym po niesamowitym meczu wygrała ze szwajcarskim UHC Speicher Bears 5:4. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, od 2:0 dla Pancernych, przez 3:1, by w końcu Szwajcarzy doprowadzili do wyrównania po 3. Drużyna z Żurawicy nie dała im jednak wyjść na prowadzenie, a zwycięską bramkę zdobyła na 9 sekund przed zakończeniem meczu. Szwajcarzy wprawdzie wyrównali, ale już po końcowym gwizdku i bramka nie została uznana. To młodzieńcy z Żurawicy byli w grze o medale! Sędziowie i obserwatorzy z wielu krajów uznali ten mecz za  przedwczesny finał. W półfinale Pancerni nie sprostali rywalowi i pozostała im walka o 3 miejsce.

Z kolei Pancerni Żurawica U16 grali w kategorii U17 (czyli z zawodnikami o rok starszymi). W turnieju eliminacyjnym rozgrywanym w formie ligi, zajęli 4. miejsce, co uprawniało ich do walki o miejsca 3 – 4. Tak więc obie drużyny zameldowały się w „małym finale” z szansą na brązowe medale.

Reklama

Najgorsze – najlepsze miejsce

Zawodnicy U13 zagrali kapitalny mecz o z drużyną KAC Floorball z Austrii, remisując 4:4. O zwycięstwie zadecydował konkurs rzutów karnych wygrany przez drużynę z Austrii 2:0. Mimo świetnego występu nie powiodło się też starszemu rocznikowi, który przegrał z Torpedo ze Szwajcarii 4:5. Tym samym Pancerni w dwóch kategoriach zajęli tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsca. Mimo to, jest to ogromny sukces na arenie międzynarodowej drużyny z podprzemyskiej Żurawicy.

Reklama

– To był najlepszy rok w historii unihokejowych występów dzieci i młodzieży z Żurawicy, a Światowe Igrzyska Młodzieży w Klagenfurcie były podsumowaniem pracy trenerów, dzieci, młodzieży oraz ich rodziców – mówi R. Korczyński. – Wyjazd do Austrii, uświadomił nam jak wielki wysiłek organizacyjny podjęliśmy, wspólnie z rodzicami i ludźmi dobrej woli,                     którzy byli przyjaźnie nastawieni do unihokeja. Mam nadzieję, że młodzież z Żurawicy, która opuszcza już mury naszych szkół, znajdzie przychylnych nauczycieli wf i będzie dalej reprezentować unihokej w swoich nowych szkołach. Natomiast młodsi, ufam, że będą szkolić się w starszych grupach – podsumowuje R. Korczyński.

 

Reklama

 

Skład drużyny w Austrii:

U13 – Badlik Michał, Hrynkiewicz Kacper, Jakubiszyn Jakub (Br), Lula Mateusz, Nehrebecki Mikołaj, Partyka Szymon, Partyka Kacper (Br), Piekarski Karol, Radoń Bartosz,

U17 – Bojko Kamil, Łabuz Jakub, Łuc Maciej, Owoc Jakub(Kpt), Płocica Kacper, Popowicz Karol (Br), Tajchman Adrian, Tajchman Alan, Wilowski Kacper, Węgrzyn Mateusz, Zawalski Cyprian (Br),

Opiekunowie i trenerzy: Bernadeta Sielska, Maria Korczyńska, Wojciech Smuczek, Rafał Korczyński, Marek Parol.

 

Drużyny Pancernych Żurawica składają serdeczne podziękowania dla osób i firm wspierających ich wyjazd do Austrii:

Reklama

F.H.U. „AD-BUD” Adam Tajchman – Żurawica, F.H.U. ADMOT, Bank Spółdzielczy Żurawica, Beer Witold, Becker Dorota, Blecharczyk Agnieszka, Bojko Adam, EUROVIT, Gabinet weterynaryjny rzeKotka, Gałuszka Beata i Maciej, Ks. Hofman Marian, INGLOT, Elżbieta i Zbigniew, Jakubiec Ewa, Jaremczuk Marek, Jaroch Krzysztof, KAZAR Group Sp. z o.o., Karasiński Dariusz, Ks. Konieczny Paweł, Kostecki Michał, Kowalik Waldemar PP-U-H KARIN, Kukułka Paweł, Łucko Mirosław, Lach Andrzej – FH – Żurawica, Lis Agnieszka – Lis Poland, MARCEL – Piekarnia Bolestraszyce, Marek Beata, Martowicz Józef - WIAR NOWA SP. Z O.O. Sierakośce, OKNOPLAST, Pstrąg Anna – Kwiaciarnia, Pusz Henryk, Raba Grzegorz, Seryło Katarzyna, Socha Tadeusz, Szeliga Marian, Urząd Gminy Żurawica,

Wojnarowicz Henryk, Wróblewska Anna, 3 osoby wsparły nasz wyjazd anonimowo.

(Od klubu: przepraszamy za ewentualny brak któregoś z darczyńców lub przekręcenie nazwy firmy, nie jest i nie było to zamierzeniem celowym).
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jjaa - niezalogowany 2019-07-04 22:05:05

    Super, gratulacje dla zawodnikow a takze trenerow, ktorzy poswiecili swoj czas a najwazniejsze ze  pozwolili zawodnikom walczyc ????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama