1 maja w hali przy ul. Misiągiewicza w Przeworsku zostały zorganizowane turnieje szachowe pod nazwą „Szach i maj!”.
W czterech turniejach szachowych usiadło naprzeciwko siebie w sumie 133 zawodników. W najsilniejszym turnieju „kategorie II i I” bezkonkurencyjny okazał się Konrad Kuziemko (KSz Gambit Przeworsk). Wyprzedził Daniela Lusio (Skoczek Sędziszów Małopolski) i Dariusza Lacha (Bystrovia Bystrowice). W sumie wzięło w nim udział 39 zawodników. W turnieju „kategorie III” zwycięzcą został Marcin Maj (Rudnik nad Sanem). Uplasował się przed Stanisławem Lechem (Jadwiżanie Wólka Podleśna) i Sławomirem Kuczą (Burza Rogi). W tej kategorii w szachowych zmaganiach wzięło udział 30 zawodników. W turnieju „kategorie V i IV” na podium stanęli Dawid Wolak (Wiśniowa), Mariusz Wroński (Bystrovia Bystrowice) i Marcin Wolak (Wiśniowa). Byli najlepsi spośród 27 graczy. W turnieju początkujących szachistów „zawodnicy bk” najskuteczniej grała Maria Pikuła (Tarnawka). Drugie miejsce zajął Radosław Drupka (KSz Gambit Przeworsk), zaś trzecie Łukasz Słysz (KSz Gambit Przeworsk). W sumie początkujących zawodników było 37.
Organizatorami turnieju byli MOSiR Przeworsk oraz KSz Gambit Przeworsk. Sędziował Paweł Zaskalski.

fot.Barbara Chmura
Zawodnicy rywalizowali w czterech turniejach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze