U ubiegłą sobotę, 12 marca, kilkuset mieszkańców Przemyśla uczestniczyło na Rynku w szczególnym misterium.
– Drugi wymiar to praca terapeutyczna, czyli podstawowy cel warsztatów. Niepełnosprawni przygotowali we własnym zakresie stroje, razem z terapeutami budowali scenografię. Uczyli się tekstów, potem wielokrotnie powtarzali swoje role. Brali udział w kolejnych próbach. Przygotowania trwały ponad miesiąc. To był okres naprawdę intensywnej pracy zarówno dla uczestników warsztatów, jak i dla terapeutów. Dla tych pierwszych było to też duże przeżycie, bo występując na Rynku przed kilkusetosobową widownią, byli podziwiani, czuli się zintegrowani i potrzebni, a o to przecież chodzi w terapii – dodaje.

fot.Jacek Szwic
W misterium udział wzięło 46 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobrze ze Prezydent organizuje NAM "imprezy" tego oczekujemy od Rady miasta,brak słow
Arabsko-żydowska szopka. Czy Przemyśl już nie jest katolicki, czy to w ramach multi-kulti?
Dobrze ze Prezydent organizuje NAM "imprezy" tego oczekujemy od Rady miasta,brak słow
Arabsko-żydowska szopka. Czy Przemyśl już nie jest katolicki, czy to w ramach multi-kulti?