„Od trzech lat jestem pacjentem tej placówki i mogę tylko dziękować za dobrą opiekę”. „Personel przyjazny pacjentowi, gotowy nieść profesjonalną i jak najlepszą pomoc”. To tylko niektóre z wielu opinii pacjentów, jeśli chodzi o opiekę i organizację leczenia na oddziale onkologicznym Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Między innymi właśnie te pozytywne uwagi pacjentów sprawiły, że Onkofundacja Alivia w swoim konkursie na szpital onkologiczny dziesięciolecia i lekarza przyjaznego chorym na raka postanowiła wziąć pod uwagę znany wszystkim przemyślanom szpital na Monte Cassino.
„Co roku ponad 170 tysięcy Polaków słyszy diagnozę nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu, często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę” – informuje onkofundacja, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal onkomapa.pl, gdzie zarówno pacjenci, jak i ich bliscy mogą zapoznać się z opiniami osób, które korzystały już z leczenia oraz wyrazić tam swoją opinię, by pomóc w decyzji kolejnym chorym.
„Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji” – komentuje Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia. Z okazji 10 lat funkcjonowania portalu fundacja zdecydowała się ogłosić plebiscyt, w którym wyłoni szpital onkologiczny dziesięciolecia.
Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu został oceniony już 62 razy, a średnia ocen wynosi 4.4/5 punkty. Głosować można do 30 kwietnia br. za pośrednictwem formularza na stronie internetowej onkomapa.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze