Do końca roku szpital wojewódzki wstrzymał przyjęcia planowe do oddziałów szpitalnych.
W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej szpitala pojawił się krótki komunikat: „Informujemy o czasowym wstrzymaniu przyjęć planowych do oddziałów szpitalnych do końca 2019 roku. Informacja dotyczy pacjentów, dla których[paywall] przesunięcie terminu udzielania świadczeń medycznych nie wpłynie na istotne pogorszenie stanu zdrowia ani nie spowoduje stanu zagrożenia życia. Za obecną sytuację przepraszamy”.
Co w praktyce oznacza ta enigmatyczna informacja? Jeśli pacjent otrzyma skierowanie do szpitala od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty, powinien udać się na oddział zgodnie z zaleceniem.
– Decyzję podejmuje lekarz na danym oddziale, który ocenia stan pacjenta. Jeśli stan pacjenta wymaga hospitalizacji, a tym bardziej, jeśli występuje zagrożenie życie, oczywiście zostanie przyjęty – mówi Maciej Kamiński, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu.
Część pacjentów dostanie natomiast zalecenie, aby przyjść w styczniu. Dotyczy to zabiegów, których odłożenie o kilka tygodni, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia.
Powodem tego zamieszania jest przekroczenie przez szpital ryczałtu na zabiegi planowe.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To co z pasterką.Ilu mniej będzie na pasterce ponieważ będą musieli się zająć swoimi starymi krewnymi którzy przez wiele lat tradycyjnie spędzali święta w szpitalu.To nie po katolicku.
Muszą zaoszczędzić na podwyżki dla pielęgniarek i lekarzy. Bidule mało zarabiają.
XXI wiek a szpitale nie chcą leczyć chorych ludzi. To sen czy jawa? Co wyście z tą Polską zrobili pisobolszewicy???!!!
Nie tak szybko z tym umieraniemWstepną selekcje już się robi na szczeblu krajowym co najmniej od roku z lekarstwami zawierającymi różnego rodzaju paskudne zanieczyszczenia.Ostatno natomiast przeprowadzono "eksperyment" z trucizna w lekach/dotyczy cukrzyków.Tak się składa,że wszystkie leki zawierające zanieczyszczenia są w głównej mierz zażywane przez ludzi starszych i naprawdę chorych.Ilu w wyniku tych "eksperymentów " ludzi padło to niestety ale jest tajemnica.To jest dopiero preludium.Emeryci są potrzebni rządzącym w "prawidłowych" wyborach.Teraz będzie krótki okres przerwy w "eksperymentach"A po wyborach kiedy emeryci spełnią swoja powinność a do następnych wyborów będzie daleko selekcja emerytów będzie bardziej ostra.Może inne służby oprócz sprawdzonej już farmacji będą też wykorzystane.
Może przed świętami BN dasz spokój ze złośliwymi i prymitywnymi wpisami.
A czego Ty się Tadeuszu najadłeś/nawąchałeś, że piszesz takie durnoty?
Niedawno były już Dyrektor,twierdził zupełnie co innego-wszystko jest OK!
W dobrym momencie Ciompa zdezerterowal :)
Jaja jak berety ze szpitalami zaczna się dopiero w styczniu.Teoretycznie beda.
Pacjentom i pracownikom i wszystkim innym serdecznie życzymy -- WESOŁYCH ŚWIĄĄĄĄĄĄĄĄTTT :))))))))))))))))))))))))
Szpital wstrzymał przyjęcia to kiedy chorym zaproszenia anulował
To co z pasterką.Ilu mniej będzie na pasterce ponieważ będą musieli się zająć swoimi starymi krewnymi którzy przez wiele lat tradycyjnie spędzali święta w szpitalu.To nie po katolicku.
W dupach się przewraca nieźle...
Muszą zaoszczędzić na podwyżki dla pielęgniarek i lekarzy. Bidule mało zarabiają.