Reklama

„Szybka” kariera syna zastępcy prezydenta

Czy kariera syna zastępcy prezydenta Przemyśla Janusza Hamryszczaka nie przebiega zbyt szybko? W ciągu kilku miesięcy miał awansować o dwa szczeble w spółce miejskiej – Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej. – To kompletna bzdura i próba podważenia dobrego wizerunku naszej firmy – ripostuje prezes PGM-u Tomasz Zaleszczyk. Podobnego zdania jest zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak.

Do naszej redakcji dotarły informacje, że coraz więcej stanowisk w przemyskich spółkach miejskich obsadzanych jest przez „swoich” ludzi, tzn. osoby z koalicji rządzącej miastem – PiS, Regia Civitas. Taką spółką podobno jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu. Czy to instytucja, która stała się typowo PiS-owskim zakładem pracy, i w którym krewni najważniejszych osób w mieście pracują na wysokich stanowiskach? Najpierw prezesem zostaje siostrzeniec przewodniczącego Klubu Radnych PiS. Następnie zatrudniony zostaje syn jednego z zastępców prezydenta miasta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że został najpierw zatrudniony na stanowisku specjalisty, a kilka tygodni później awansował na kierownika działu[paywall]. Czy kilka dni temu został członkiem rady nadzorczej spółki, nad którą nadzór sprawuje jego ojciec?

Nie jest członkiem rady nadzorczej

Okazało się, że Łukasz Hamryszczak nie jest członkiem Rady Nadzorczej PGM, ale w ciągu kilku ostatnich miesięcy zmieniał stanowiska pracy w tej miejskiej spółce. Prawdą jest, że nadzór nad spółką PGM sprawuje J. Hamryszczak   (podobnie jak nad TBS i PARR; drugi zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder nadzoruje z kolei: PWiK, MPEC, PGK, ZUK i MZK).

Reklama

O sprawie nowego prezesa PGM-u w Przemyślu Tomasza Zaleszczyka (członek PiS) już pisaliśmy. Zbieżność nazwisk z przewodniczącym Klubu Radnych PiS Bogusławem Zaleszczykiem nie jest przypadkowa. To rzeczywiście jego bratanek. Przed nim prezesem spółki był Krzysztof Majcher (członek PiS), ale 1 sierpnia 2016 r. został dyrektorem elektrowni „Solina”. T. Zaleszczyk stanowisko otrzymał bez konkursu, ale zgodnie z prawem, bo takie rozwiązanie przewiduje procedura. Nie był nikim nowym w spółce. Znał ją niemal jak własną kieszeń, bo przed objęciem fotela prezesa pracował w niej od 18 lat, z czego 13 lat na stanowiskach kierowniczych. Z wykształcenia jest zarządcą nieruchomości, więc powierzenie mu stanowiska prezesa PGM-u nie było żadną sensacją.

Przykrywka dla ostatnich gorących tematów?

Z pytaniem o szybką ścieżkę awansu Ł. Hamryszczaka zwróciliśmy się do prezesa PGM T. Zaleszczyka. – Ustosunkowując się do treści otrzymanej wiadomości, należy uznać ją za anonim. Nie widnieje pod nią podpis kogokolwiek, w tym żadnego pracownika spółki. Osoby tutaj zatrudnione to ludzie uczciwi, pracowici oraz w pełni zaangażowani w rozwiązywanie spraw naszych klientów. Przytoczone w „liście” argumenty to zwykłe kłamstwo, które nie zasługuje na podjęcie dyskusji. Niemniej, stojąc na czele spółki, jestem zobligowany dbać o jej dobre imię.   W związku z powyższym informuję, że pan Łukasz Hamryszczak nie jest i nigdy nie był członkiem Rady Nadzorczej PGM spółka z o.o. w Przemyślu. Ponadto nie zajmuje żadnego dystyngowanego stanowiska. Objął wakat w pionie finansowym, proponowany kilkakrotnie – bez rezultatu – innym pracownikom. Ukończył studia o specjalności rachunkowość i finanse, posiada również uznawane powszechnie certyfikaty Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Podnoszone fikcyjne zarzuty w stosunku do pana Łukasza Hamryszczaka tak naprawdę uważam za próbę podważenia dobrego wizerunku naszej firmy – stwierdził prezes PGM-u.

Reklama

O kilka zdań komentarza poprosiliśmy także zastępcę prezydenta Przemyśla J. Hamryszczaka. – To kłamstwo. Syn nie jest członkiem rady nadzorczej, nie jest też przeze mnie nadzorowany. Nie mam prawa ani zatrudniać, ani zwalniać czy awansować żadnego pracownika PGM-u. Jest człowiekiem dorosłym, dobrze wykształconym i samodzielnym. Nie muszę mu nic załatwiać, podejmuje się różnych zajęć, szkoli się za własne pieniądze, nie wyciąga ręki, tak jak robią to inni… Moim zdaniem, tu chodzi o coś zupełnie innego – to typowa „wrzutka” dla przykrycia ostatnich gorących tematów, haniebna i żałosna. Chcąc uderzyć we mnie, sięgnięto po moje dziecko – skomentował.

Łukasz Hamryszczak powiedział krótko: – Jestem osobą dorosłą, podejmuję się prac, które mi odpowiadają. Jestem także osobą prywatną i proszę nie łączyć mojej osoby z działalnością polityczną mojego ojca. Nie mam żadnego zamiaru komentować tych kłamliwych insynuacji.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2017-06-27 21:05:32

    >>To kompletna bzdura i próba podważenia dobrego wizerunku naszej firmy – ripostuje prezes PGM-u Tomasz Zaleszczyk.<< Sprawdzenie kto jest kompletnym oszustem oszukującym obywateli nie powinno być żadnym problemem. Redakcjo -  do dzieła, w następnym numerze proszę podać kto oszukiwał i okłamał Naród? Czy redaktor Godos czy prezes Zaleszczyk? Swoją drogą w czasach tej "parszywej komuny" taki naczelnik, czy jakiś dyrektor nie mówiąc już o  wiceprezydentach sam pilnował aby broń boże ktoś z rodziny nie podjął pracy w urzędzie żeby nie być posądzonym o nepotyzm. Dzisiaj "dojna zmiana" nie ma za grosz wstydu i honoru, co widzimy na co dzień nie tylko na tym lokalnym klepisku. Dlaczego ludzie na to pozwalają choć dzisiaj odwaga staniała - to jest niezrozumiałe?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Patolog - niezalogowany 2017-06-27 22:13:07

    Taka sytuacja juz na pierwszy rzut oka jest patologia. Ktokolwiek mowi inaczej popiera ta patologie lub macza w niej palce. Wypowiedz  o psuciu dobrego wizerunku firmy to uwazanie ludzi za idiotow - obraza mieszkancow. Pan vice sam powinien dopilnowac aby jego rodzina nie znalazla sie w tym miejscu. Honor powinien podpowiedziec nastepne posuniecie w tej sytuacji. Czyba za PIS chce szybko podzielic los PO, czyzby tak szybko zapomnieli co wypominali poprzedniemu rzadowi. Ja osobiscie w wyborach za taka jawna obraze mieszkacow nie oddam glosu na PIS w ramach prostesu mimo ze nie popieram PO.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2017-06-28 07:08:09

    Trudno będzie słuchać tego kwiku PISoBOLSZEWI odrywanego przez suwerena od koryta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama