Masz dobrą wolę i odrobinę zdolności manualnych? Dołącz do akcji #szyjemymaseczki.
Inicjatywa Diakonii Miłosierdzia Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Przemyskiej jest odpowiedzią na prośby oddziałów szpitalnych, hospicjów, domów dziecka i zakładów opieki zdrowotnej, które zgłaszają zapotrzebowanie na maseczki. Zostaną im przekazane bezpłatnie.
Jak pomóć?
Portafisz szyć – szyj. Nie potrafisz – zachęć znajomych, którzy potrafią, kup kawałek materiału, tasiemki itp.
Jakie maseczki szyć?
Najpotrzebniejsze są te wiązane na troczki lub tasiemki, najlepiej wykonane z bawełny lub z innego jakościowego materiału, np. prześcieradła, poszewki, pieluchy tetrowej itp. Przed oddaniem należy je wyprać i wyprasować gorącym żelazkiem z parą.
Propozycje wykonania:
https://www.spidersweb.pl/2020/03/maseczki-i-przylbice-dla-personelu-medycznego-koronawirus.html
Co z nimi zrobić?
Możesz je przekazać wybranej osobie lub po uzgodnieniu telefonicznym wysłać na jej adres.
Dysponenci:
Łańcut: Marietta Szpala (660 538 456)
Przeworsk: Barbara Wałczyk (602 328 251)
Leżajsk: Anna Kuczek (667 689 104)
Jarosław: Elżbieta Łaniosz (508 320 239)
Przemyśl: Tomasz Szczurek (791 356 777)
Sanok: Magdalena Dulęba (503 535 586)
Krosno: Magdalena Bryzek (727 920 655)
Koordynator projektu: ks. dr Rafał Szykuła (rafaelszykula@gmail.com)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a ja tak zapytam co zrobiły dotychczas i robią na chwilę obecną dla społeczeństwa zakonnice w swych klasztorach ? przecież też potrafią szyć ,haftować-teraz to akurat nie jest przydatne , gdzie ONE są by szyć maseczki dla ogółu w imię ich wyznawanych cnót i miłosierdzia do bliźniego?????
Cenne pytanie! czy nie powinny się włączyć w te cały proces ratowania społeczeństwa i szycia maseczek?
OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK JEST BEZ SENSU? TAK TWIERDZI WIRUSOLOG Z NARODOWEGO INSTYTUTU ZDROWIA PUBLICZNEGO - WARSZAWA.NASZEMIASTO.PL
a ja tak zapytam co zrobiły dotychczas i robią na chwilę obecną dla społeczeństwa zakonnice w swych klasztorach ? przecież też potrafią szyć ,haftować-teraz to akurat nie jest przydatne , gdzie ONE są by szyć maseczki dla ogółu w imię ich wyznawanych cnót i miłosierdzia do bliźniego?????
Cenne pytanie! czy nie powinny się włączyć w te cały proces ratowania społeczeństwa i szycia maseczek?
OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK JEST BEZ SENSU? TAK TWIERDZI WIRUSOLOG Z NARODOWEGO INSTYTUTU ZDROWIA PUBLICZNEGO - WARSZAWA.NASZEMIASTO.PL