Reklama

Szyją maseczki dla potrzebujących z diecezji przemyskiej. Dołącz!

Masz dobrą wolę i odrobinę zdolności manualnych? Dołącz do akcji #szyjemymaseczki.

Inicjatywa Diakonii Miłosierdzia Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Przemyskiej jest odpowiedzią na prośby oddziałów szpitalnych, hospicjów, domów dziecka i zakładów opieki zdrowotnej, które zgłaszają zapotrzebowanie na maseczki. Zostaną im przekazane bezpłatnie.

Jak pomóć?

Portafisz szyć – szyj. Nie potrafisz – zachęć znajomych, którzy potrafią, kup kawałek materiału, tasiemki itp. 

Jakie maseczki szyć?

Najpotrzebniejsze są te wiązane na troczki lub tasiemki, najlepiej wykonane z bawełny lub z innego jakościowego materiału, np. prześcieradła, poszewki, pieluchy tetrowej itp. Przed oddaniem należy je wyprać i wyprasować gorącym żelazkiem z parą.

Reklama


Propozycje wykonania:

https://www.spidersweb.pl/2020/03/maseczki-i-przylbice-dla-personelu-medycznego-koronawirus.html


Co z nimi zrobić?

Możesz je przekazać wybranej osobie lub po uzgodnieniu telefonicznym wysłać na jej adres.

Dysponenci:

Łańcut: Marietta Szpala (660 538 456)

Przeworsk: Barbara Wałczyk (602 328 251)

Leżajsk: Anna Kuczek (667 689 104)

Jarosław: Elżbieta Łaniosz (508 320 239)

Przemyśl: Tomasz Szczurek (791 356 777)

Sanok: Magdalena Dulęba (503 535 586)

Krosno: Magdalena Bryzek (727 920 655)

Koordynator projektu: ks. dr Rafał Szykuła (rafaelszykula@gmail.com)

Reklama


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    $$ - niezalogowany 2020-04-17 17:08:26

    a ja tak zapytam co zrobiły dotychczas i robią na chwilę obecną dla społeczeństwa zakonnice w swych klasztorach ? przecież też potrafią szyć ,haftować-teraz to akurat nie jest przydatne , gdzie ONE są  by szyć maseczki dla ogółu w imię ich wyznawanych  cnót i miłosierdzia do bliźniego?????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Giga - niezalogowany 2020-04-17 18:08:25

    Cenne pytanie! czy nie powinny się włączyć w te cały proces ratowania społeczeństwa i szycia maseczek?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-17 22:35:11

    OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK JEST BEZ SENSU? TAK TWIERDZI WIRUSOLOG Z NARODOWEGO INSTYTUTU ZDROWIA PUBLICZNEGO - WARSZAWA.NASZEMIASTO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama