Reklama

Temat szynobusów na sesji sejmiku wojewódzkiego

25/01/2015 12:47

– Dalsze ograniczenia tej trasy spowodują, że będzie jeździł sam maszynista – wskazywał na sesji sejmiku województwa podkarpackiego radny Andrzej Nepelski. – To ograniczenie ma charakter doraźny – odpowiedział marszałek Władysław Ortyl.

Andrzej Nepelski przypomniał marszałkowi wypowiedzi z niedawnej wizyty w Lubaczowie podczas kampanii wyborczej. Docenił, że zarząd województwa chce inwestować w rozwój najmniej rozwiniętych powiatów na Podkarpaciu (w tym lubaczowskiego) i przeznaczyć na nie specjalny pakiet środków finansowych. Dopytywał jednak, jak się te obietnice mają do ograniczenia kursów szynobusu na trasie Rzeszów – Horyniec-Zdrój tylko do dwóch dni w tygodniu. Stwierdził, że taka decyzja to w praktyce likwidacja tej linii kolejowej. Sugerował odwrotne rozwiązanie. W oświadczeniu przesłanym do mediów rzecznik marszałka Tomasz Leyko poinformował, że ograniczenia wynikają m.in. ze zmniejszenia przez rząd pieniędzy z tzw. janosikowego oraz niskiej rentowności kursów. Na linii 101 Jarosław – Horyniec-Zdrój – Zamość w 2014 r. średnia frekwencja wyniosła 20 – 25 osób na pociąg, co daje średnią rentowność na poziomie 8 procent. „Połączenia weekendowe skierowane są szczególnie do studentów oraz uczniów uczęszczających do zamiejscowych szkół wracających do domu i do osób korzystających z usług kuracyjno-zdrowotnych uzdrowiska Horyniec-Zdrój. Przy zmianie rozkładu jazdy w czerwcu 2015 r. będą uruchamiane dodatkowe pociągi do Zamościa w miesiącach letnich” – informuje T. Leyko.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kilian - niezalogowany 2015-02-25 20:36:28

    "najmniej rozwiniętych powiatów na Podkarpaciu (w tym lubaczowskiego)"-  a co przez ostanie kadencje robił Pana kolega Starosta, że powiat tak zbidniał. Czy czasami nie był zajęty dzieleniem stanowisk i zabawami z Panem Mierosławem K.? Jak przyszło do roboty to się wymyśla dzikie teorie - separatysta jeden. To z czego się wzięło 28 mln długu w powiecie? A tak miało być dobrze! Do dzielenia subwencji nie trzeba Starosty i Rady Powiatu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    skoli - niezalogowany 2015-02-26 15:57:30

    Kończ waść wstydu oszczędź.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości