Reklama

To moje piersi i to moje życie!

21/10/2018 07:57

W ubiegłym tygodniu w podziemiach pod ratuszem odbyła się konferencja szkoleniowa poświęcona profilaktyce raka piersi, którą zorganizowało Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „Europa Donna”.

– Jesteśmy już pełnoletnie, bo nasze stowarzyszenie, do którego należy piętnaście osób, działa już prawie dwadzieścia lat – żartuje Jadwiga Duda, prezes organizacji[paywall].Z doświadczenia wiemy, że kiedy prowadzimy spotkania z różnymi grupami, w różnych środowiskach, zawsze znajdzie się jakaś pani, która podejrzewa u siebie jakiegoś guzka. Wtedy pomagamy, radzimy, kierujemy na badania, żeby rozwiać wątpliwości albo rozpocząć leczenie w jak najwcześniejszym stadium. Niestety nasze państwo nie finansuje badań USG piersi. Badania przewidziane są dla kobiet od pięćdziesiątego do sześćdziesiątego dziewiątego roku życia. Kobiety w młodszym wieku muszą najpierw pójść do swojego lekarza, wziąć skierowanie, a potem odstać w kolejce do badania. O tym problemie mówiłam na Senackiej Komisji Zdrowia i będziemy walczyć dalej, żeby te przepisy uległy zmianie, ale nie było odzewu, więc nie odpuszczamy i nadal będziemy monitować, żeby to się zmieniło – kończy prezes J. Duda.
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asfasdfasf - niezalogowany 2018-10-21 19:17:40

    Szkoda, że nie powiedzą co jest główną przyczyną raka piersi...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości