FAMILY CUP 2015. 7 i 8 marca w stacji narciarskiej Czorsztyn Ski w Kluszkowcach odbyły się zawody finałowe XX Amatorskich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie Family Cup. Po raz kolejny znakomicie spisała się reprezentacja Podkarpacia, w której pierwsze skrzypce grali narciarki i narciarze amatorzy z Przemyśla.
W zawodach, obok narciarzy amatorów w całej Polski, wzięła także udział 28-osobowa reprezentacja województwa podkarpackiego. Finały odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie i w doskonałych warunkach narciarskich. Pierwszego dnia zawodów na dwóch trasach odbyły się po dwa przejazdy w konkurencji narciarskiego slalomu giganta. Na nieco łatwiejszej i krótszej trasie walczyli najmłodsi i najstarsi uczestnicy zawodów.
Na dłuższej i trudniejszej wszyscy pozostali. Tradycyjnie już reprezentanci Podkarpacia należeli do najlepszych, zdobywając łącznie cztery tytuły mistrzowskie, dwa drugie miejsca oraz jedno trzecie. Ponadto także kilka punktowanych lokat nagradzanych dyplomami. Więcej miejsc na najwyższym stopniu podium zdobyli tylko reprezentanci Małopolski (5).
– Co bardzo ważne, do tradycyjnych już wygranych w najstarszych kategoriach męskich, narciarze z Podkarpacia zaczynają dokładać zwycięstwa w kategoriach dzieci i młodzieży, a ponieważ dotyczy to głównie mieszkańców Przemyśla oraz Ustrzyk Dolnych, świadczy jednocześnie o bardzo dobrej pracy od podstaw, prowadzonej w tych miejscowościach – cieszy się kapitan reprezentacji Podkarpacia na zawodach Family Cup Ryszard Kosterkiewicz.

Mistrzami Polski z Podkarpacia zostali: Olga Miszczak w Ustrzyk Dolnych w kategorii 13 – 15 lat oraz Małgorzata Sorocka w kategorii 20 – 35 lat, Zygmunt Bobko w kategorii 56 – 65 lat i Stanisław Stachów w kategorii powyżej 66 lat – wszyscy z Przemyśla. Tytuły wicemistrzów Polski wywalczyli: Kuba Barczak z Przemyśla w najmłodszej grupie chłopców do lat 8 oraz Weronika Kobzdej z Ustrzyk Dolnych w kategorii 11 – 12 lat. Brązowy medal zdobył Norbert Barczak w Przemyśla w kategorii 9 – 10 lat. Miejsca punktowane zajęli: Nikola Sowa (5.), Łukasz Hajduk (4.) – oboje z Przemyśla, Hanna Miszczak (6.) z Ustrzyk Dolnych oraz Grzegorz Gibalewicz (6.), Izabela Pyrcz (5.), Mateusz Jałocha (5.), Marcin Sorocki (6.) oraz Marek Szymański (5.) – wszyscy z Przemyśla.
Drugiego dnia zawodów odbyły się przejazdy rodzinne w konkurencji narciarskiej oraz indywidualne i rodzinne w snowboardzie. Tym razem, niestety, już bez udziału reprezentantów Podkarpacia.
Ustalony już został kalendarz zawodów Family Cup w 2016 roku. Eliminacje podkarpackie odbędą się 23 stycznia 2016 r. w Przemyślu, dokładnie w 10. rocznicę oddania przemyskiego stoku do użytku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Pozdrowienia EdytaS :)