Ukraińcy masowo przekraczają przejście graniczne w Korczowej. Chcą wrócić do swojego kraju, korzystając z organizowanych przez stronę ukraińską wahadłowych kursów autobusowych. Liczbę osób, które zgromadziły się w okolicach przejścia można obliczyć tylko szacunkowo. Może ich być nawet kilka tysięcy.
Choć polskie służby graniczne pracują na pełnych obrotach, sytuacja na jedynym w regionie czynnym przejściu granicznym jest trudna. Z całego kraju zjeżdżają tu bowiem osoby narodowości Ukraińskiej. Cześć z nich gromadzi się na rondzie przy wiadukcie wykorzystywanym przez samochody ciężarowe. Jest ich tu około tysiąca. Druga część to szczęśliwcy, których przywieźli znajomi, rodzina czasem polscy pracodawcy i na autobusy, które zabiorą ich na drugą stronę granicy czekają właśnie w samochodach. Sznur ustawionych w dwa rzędy aut ciągnie się na 2 kilometry. Mimo, że w ciągu ostatniej doby blisko 1600 osób przekroczyło granicę korzystając z transportu autobusowego wielu Ukraińców koczuje w okolicach granicy druga dobę.
Exodus ludności ukraińskiej jest spowodowany najprawdopodobniej deklaracją władz Ukrainy o całkowitym zamknięciu granic w nocy z piątku na sobotę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ukry do domu już czas do swojej zagrody sio
Teraz to jest dopiero zagrożenie... Tak to jest jak ministerstwo zamyka wszystkie granice na tym odcinku z Ukrainą. Gdyby było otwarte przejście piesze w Medyce wyglądałoby to troche inaczej... tylko nie mówcie o zagrożeniu epidemia w Przemyślu bo tutaj to jest dopiero mega duża bomba biologiczna... setki ludzi wbitych w tłum które czekają zwiezieni że wszystkich stron Polski A może i Europy... normalnie żenada.. z jednej strony szkoda ludzi ale z drugiej strony Ukraina się nie cacka- nie ma lotu do domu i innych udogodnień... oj... będzie się działo...
A ktos im przynajmirj zaprwnil wode itd
Żal mi tych ludzi. Dla Polaków wyjeżdżajacych z Niemiec czeka prowiant a tu ....rozpacz.
Gdzie ten prowiant dla Polaków? Chyba ktoś za dużo ogląda TVPiS.
Tylko syf zostawili po sobie ci UkraińcyNiech nie wracają do Polski
A oni nie mają pieniędzy? Mamy im kupić jeszcze może obiad ?
@Nick Polacy mieli prowiant na granicy z Niemcami od rządu które Orlen rozdawał @bb my im mamy kupić prowiant czy może Ukraiński rząd?
Biedni ludzie, współczuję...
Ukry do domu już czas do swojej zagrody sio
Teraz to jest dopiero zagrożenie... Tak to jest jak ministerstwo zamyka wszystkie granice na tym odcinku z Ukrainą. Gdyby było otwarte przejście piesze w Medyce wyglądałoby to troche inaczej... tylko nie mówcie o zagrożeniu epidemia w Przemyślu bo tutaj to jest dopiero mega duża bomba biologiczna... setki ludzi wbitych w tłum które czekają zwiezieni że wszystkich stron Polski A może i Europy... normalnie żenada.. z jednej strony szkoda ludzi ale z drugiej strony Ukraina się nie cacka- nie ma lotu do domu i innych udogodnień... oj... będzie się działo...