Reklama

Trudna sytuacja na przejściu granicznym w Korczowej [ZDJĘCIA]

27/03/2020 14:54

Ukraińcy masowo przekraczają przejście graniczne w Korczowej. Chcą wrócić do swojego kraju, korzystając z organizowanych przez stronę ukraińską wahadłowych kursów autobusowych. Liczbę osób, które zgromadziły się w okolicach przejścia można obliczyć tylko szacunkowo. Może ich być nawet kilka tysięcy.

Choć polskie służby graniczne pracują na pełnych obrotach, sytuacja na jedynym w regionie czynnym przejściu granicznym jest trudna. Z całego kraju zjeżdżają tu bowiem osoby narodowości Ukraińskiej. Cześć z nich gromadzi się na rondzie przy wiadukcie wykorzystywanym przez samochody ciężarowe. Jest ich tu około tysiąca. Druga część to szczęśliwcy, których przywieźli znajomi, rodzina czasem polscy pracodawcy i na autobusy, które zabiorą ich na drugą stronę granicy czekają właśnie w samochodach. Sznur ustawionych w dwa rzędy aut ciągnie się na 2 kilometry. Mimo, że w ciągu ostatniej doby blisko 1600 osób przekroczyło granicę korzystając z transportu autobusowego wielu Ukraińców koczuje w okolicach granicy druga dobę.

Reklama

Exodus ludności ukraińskiej jest spowodowany najprawdopodobniej deklaracją władz Ukrainy o całkowitym zamknięciu granic w nocy z piątku na sobotę.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kom - niezalogowany 2020-03-27 15:15:26

    Biedni ludzie, współczuję...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nico - niezalogowany 2020-03-27 16:02:49

    Ukry do domu już czas do swojej zagrody sio 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pablo - niezalogowany 2020-03-27 16:57:35

    Teraz to jest dopiero zagrożenie... Tak to jest jak ministerstwo zamyka wszystkie granice na tym odcinku z Ukrainą. Gdyby było otwarte przejście piesze w Medyce wyglądałoby to troche inaczej... tylko nie mówcie o zagrożeniu epidemia w Przemyślu bo tutaj to jest dopiero mega duża bomba biologiczna... setki ludzi wbitych w tłum które czekają zwiezieni że wszystkich stron Polski A może i Europy... normalnie żenada..  z jednej strony szkoda ludzi ale z drugiej strony Ukraina się nie cacka- nie ma lotu do domu i innych udogodnień... oj... będzie się działo...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama