Na terenie byłego bazaru przy ul. Wilsona w Przemyślu trwa zbiórka darów dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski, którzy ucierpieli w powodzi. Dzisiejszego (16 września br.) późnego popołudnia na stanowisku są prezydent miasta Wojciech Bakun i jego zastępca Bartłomiej Barszczak.
Sporych rozmiarów magazyn wypełnia się z każdą godziną. Butelkowaną wodą (tej na Dolnym Śląsku bardzo potrzeba), chemią gospodarczą, żywnością o długotrwałym okresie spożycia, konserwami, makaronami, środkami higieny osobistej czy karmą dla zwierząt. Jeszcze dzisiaj wyruszy bus z kilkudziesięcioma paletami darów. Kolejne gdy tylko będzie możliwość załadowania pojazdu po sam dach. A z pewnością stanie się do szybko, bo ofiarność i empatia przemyślan już wielokrotnie dała o sobie znać. Zbiórka trwać tam będzie przez kolejne dni, od wtorku do piątku, od g. 8 do g. 20.
Na Dolny Śląsk wyruszyły także samochody z darami, które przygotowała załoga Polnej SA, na czele z prezes Luizą Powąską oraz krakowska spółka „Texom” na czele z prezesem Krystianem Wosiem. W tym wypadku w rolę koordynatora wcielił się przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski.
Z swoją zbiórką ruszył także poseł Marek Rząsa. W jego biurze poselskim dary można przynosić codziennie od 8 do 15.30. Zbiórkę prowadzi także organizacja społeczna linia.102.pl na czele z jej prezesem Wacławem Majką. I tak wymieniać można byłoby jeszcze wiele...
Teraz nie mają znaczenia przekonania, polityczna przynależność czy anse. Pomagajmy! Dobro wraca!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze