W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju w unihokeju dzieci pod hasłem „Przemyski Pancerny Unihokej”. Na parkiecie rywalizowały ekipy z Małopolski i Podkarpacia.
Turniej pod nazwą „Przemyski Pancerny Unihokej” to już stały projekt na mapie polskiego unihokeja, który z jednej strony ma charakter sportowy, z drugiej upamiętnia bogatą historię wojsk pancernych z Żurawicy, która zasługuje na pamięć i szacunek wśród młodzieży. Imprezę finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Przemyślu w ramach wspomnianego projektu. Dzięki temu – oprócz sportowej rywalizacja – uczestnicy mogli poznać walory turystyczno-krajoznawcze powiatu przemyskiego.
W turnieju wzięły udział drużyny z: Trzebini (woj. małopolskie; powiat chrzanowski), Nowej Wsi (woj. podkarpackie; powiat rzeszowski), Żurawicy (powiat przemyski) oraz reprezentacja Podkarpacia (rocznik 2014).
Nim doszło do zmagań, uczestników powitał gospodarz imprezy, prezes UKS „Pancerni” Żurawica Rafał Korczyński, który przedstawił krótką historię wojsk pancernych z Żurawicy, prosząc o pamięć o tych pancerniakach z Żurawicy, którzy zginęli za wolną i niepodległą Polskę. Przypomniał także o 11 listopada, czyli Święcie Niepodległości. Z tej okazji zebrani odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
Zawody dla dzieci zostały przeprowadzone w systemie 3+1 na dwóch małych boiskach. Na białych bandach grali chłopcy, na czarnych dziewczęta. W całym turnieju rozegrano 20 meczów. To 400 minut gry i sportowych emocji, po równo dla dziewcząt i chłopców.
Po zakończeniu rywalizacji wszystkie dzieci otrzymały złote pamiątkowe medale oraz opaski odblaskowe, a drużyny – puchary za zajęte miejsca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze