Pod koniec grudnia ub.r., na zaproszenie strony ukraińskiej, w Lwowie przebywała piątka młodych lekkoatletów przemyskiego UKS „Tempo 5”, biorąc udział w Otwartych Międzynarodowych Halowych Mistrzostwach Lwowa.

Impreza odbyła się w doborowej obsadzie. Startowało ponad 200 zawodników w kategorii[paywall] młodzieżowej (urodzeni w latach 1996 i starsi) oraz juniorów (urodzeni w 1997 i młodsi) z kilkunastu klubów ukraińskich oraz zawodnicy z Mołdawii i Polski (oprócz przemyślan wystąpili także przedstawiciele klubu Tiki Taka Kolbuszowa i Victorii Stalowa Wola).
Efektem startu przemyskich lekkoatletów były trzy medale. Złoty zdobyła Monika Bereźnicka (rocznik 2000) w biegu na 1000 m z wynikiem 3:10,42 min. Dwa medale brązowe wywalczyli Maria Szumada (1998) w biegu na 2000 m z przeszkodami (7:39,68 min) i Grzegorz Wójcicki (1999) w biegu na 600 m (1:25,59 min). Piąte miejsce w biegu na 300 m (44,78 s) zajęła Magdalena Pempuś (2001), a ósme miejsce w biegu na 150 m (21,17 s) wywalczyła Izabella Jabłońska (2000).
Wyjazd do Lwowa był możliwy dzięki pomocy finansowej gminy miejskiej Przemyśl i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze