Reklama

Trzy medale we Lwowie

Pod koniec grudnia ub.r., na zaproszenie strony ukraińskiej, w Lwowie przebywała piątka młodych lekkoatletów przemyskiego UKS „Tempo 5”, biorąc udział w Otwartych Międzynarodowych Halowych Mistrzostwach Lwowa.

Impreza odbyła się w doborowej obsadzie. Startowało ponad 200 zawodników w kategorii[paywall] młodzieżowej (urodzeni w latach 1996 i starsi) oraz juniorów (urodzeni w 1997 i młodsi) z kilkunastu klubów ukraińskich oraz zawodnicy z Mołdawii i Polski (oprócz przemyślan wystąpili także przedstawiciele klubu Tiki Taka Kolbuszowa i Victorii Stalowa Wola).

Efektem startu przemyskich lekkoatletów były trzy medale. Złoty zdobyła Monika Bereźnicka (rocznik 2000) w biegu na 1000 m z wynikiem 3:10,42 min. Dwa medale brązowe wywalczyli Maria Szumada (1998) w biegu na 2000 m z przeszkodami (7:39,68 min) i  Grzegorz Wójcicki (1999) w biegu na 600 m (1:25,59 min). Piąte miejsce w biegu na 300 m (44,78 s) zajęła Magdalena Pempuś (2001), a ósme miejsce w biegu na 150 m (21,17 s) wywalczyła Izabella Jabłońska (2000).

Wyjazd do Lwowa był możliwy dzięki pomocy finansowej gminy miejskiej Przemyśl i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama