Pacjentki z podejrzeniem lub rozpoznaniem COVID-19 będą trafiać do jednego z trzech szpitali na Podkarpaciu. Jest wśród nich Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.
To, do której placówki trafi pacjentka, zależy od etapu i rozwoju ciąży. Kobiety z zagrożoną ciążą na wczesnym etapie (do 32. tygodnia) będą przyjmowane w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Między 32. a 37. tygodniem – w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu, a powyżej 37. tygodnia – w Centrum Medycznym w Łańcucie. Z kolei kobiety, u których ciąża przebiega prawidłowo, ale są zarażone koronawirusem, będą kierowane wyłącznie do Łańcuta.
Jeżeli natomiast wszystko przebiega prawidłowo i przyszła mama nie ma podejrzenia zakażenia, może wybrać dowolny szpital. Szczegółowych informacji powinni udzielać lekarze prowadzący ciążę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze