Reklama

Uczniowie ćwiczyli z kadrowiczem

24/07/2019 15:30

Mimo wakacji, Szkoła Podstawowa w Bolestraszycach zapełniła się uczniami. To miłośnicy koszykówki, którzy przyszli potrenować z Darkiem Wyką – reprezentantem Polski w koszykówce i absolwentem bolestraszyckiej szkoły.

 Dariusz pochodzi z Bolestraszyc w gminie Żurawica. Był graczem Znicza Jarosław i Miasta Szkło Krosno, a obecnie reprezentuje barwy Asseco Arki Gdynia.

Do swojej rodzimej szkoły przybył na zaproszenie dyrektor Renaty Haśkiewicz-Kudły. – Darek zawsze bardzo ciepło wypowiada się o swojej miejscowości i szkole – mówi pani dyrektor.

Podczas spotkania z młodszymi kolegami[paywall], opowiadał o tym, jak wygląda tryb życia sportowca: o treningach, odpowiedniej diecie i wyjazdach na zgrupowania. Podkreślił, że dzięki sportowi ciągle poznaje ciekawych i pozytywnie zakręconych ludzi. Stwierdził, że w ten sposób człowiek staje się bardziej otwarty i śmiały. Sport to też okazja do odwiedzenia ciekawych miejsc i spełnienia marzeń o podróżowaniu. Sport – jak mówił – przede wszystkim kształtuje charakter, bo grę zespołową cechuje przecież umiejętność współpracy, lojalność i cierpliwość.

Reklama

Największą frajdą dla uczestników spotkania okazał się oczywiście wspólny trening i pokaz umiejętności koszykarza.

Na zakończenie Darek życzył dzieciom, aby spełniły się ich marzenia o sali gimnastycznej. On sam jest przykładem tego, że o poziomie sportowca nie decydują warunki w jakich trenuje, ale jego uzdolnienia i praca nad sobą.

Warto również wspomnieć, że siostrą Dariusza Wyki jest Weronika Wyka – utalentowana polska biegaczka, podwójna mistrzyni Polski i zdobywczyni dwóch złotych medali podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce. Ona również jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach.

Reklama
Pod koniec czerwca na sesji Rady Gminy Żurawica symboliczne wyróżnienie z rąk władz gminy odebrał Dariusz. Kilka dni temu pamiątkowy grawerton trafił do rąk Weroniki.


fot.UG Żurawica
Udział w spotkaniu z Weroniką Wyką wzięli: wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, wiceprzewodniczący rady gminy Janusz Rabka oraz radni Ewa Jakubiec i Krzysztof Jaroch.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama