Reklama

Uczniowie z Jarosławia zamienili się miejscami w kolegami z Warlubia

23/10/2017 12:33

Wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu spędzili tydzień w podobnej placówce w Warlubiu w woj. kujawsko-pomorskim. Ich koledzy z Warlubia gościli w tym czasie w Jarosławiu. – Wymiana dzieci i młodzieży została zainspirowana przez władze powiatów w Świecku i Jarosławiu, które od kwietnia bieżącego roku współpracują ze sobą w ramach umowy partnerskiej – podkreśla Wojciech Głąb, dyrektor OSW w Jarosławiu.

W wymianie wzięło udział 20 uczniów i 4 wychowawców z obu ośrodków. Zamienili się miejscami, by przez pierwszy tydzień października, w ramach tzw. zielonej szkoły poznawać region i jego historię oraz siebie wzajemnie.

– Goszczący w Jarosławiu uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Polskich Olimpijczyków w Warlubiu w czasie wycieczek poznawali zabytki i historię Jarosławia oraz Przemyśla, wypoczywali w bolestraszyckim arboretum i w Radawie, jak również wędrowali po bieszczadzkiej Solinie. W czasie [paywall] wspólnych zajęć z uczniami z Jarosławia zapoznali się z  tajnikami gotowania, sztuki decoupage, linorytu oraz ceramiki, nawiązując przy tym nowe przyjaźnie i znajomości – opisuje Konrad Sawiński z jarosławskiego starostwa. – Z kolei uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Jana Pawła II w Jarosławiu mieli możliwość poznania uroków powiatu świeckiego, będącego częścią województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie zwiedzali Grudziądz, Świecie, Chełm i Trójmiasto, podziwiali piękne widoki Wideckiego Parku Krajobrazowego i uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w gospodarstwie agroturystycznym o nazwie Toskania Kociewska. W czasie wspólnych, radosnych spotkań z uczniami z Warlubia mogli również poznać swoich rówieśników i zaprzyjaźnić się z nimi – dodaje.

Reklama


fot.archiwum organizatora
Wychowankowie z Warlubia poznawali piękno naszego regionu.

Ze względu na dużą, liczącą ponad 600 kilometrów odległość między miastami dla wielu uczniów już sama podróż była wyprawą. Wychowankowie z Jarosławia mogli zobaczyć morze, niektórzy po raz pierwszy. Natomiast uczniowie z Warlubia po raz pierwszy być na bieszczadzkich połoninach czy spotkać się ze Szwejkiem.

– Wsparcie starostwa pozwoliło na bezpłatny wyjazd dzieci i młodzieży, wychowanków internatu ośrodka – podkreśla W. Głąb, dyrektor placówki.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama