Reklama

UKS „Aktywna Piątka” zagra o 9. miejsce

4 i 5 marca br. w Lublinie i Białymstoku odbył się trzeci rzut badmintonowej ekstraklasy. Na Podlasiu zaprezentował się beniaminek UKS „Aktywna Piątka”. Przemyślanie rozegrali trzy mecze, wszystkie przegrywając. Po fazie zasadniczej uplasowali się na 9. miejscu i o tę lokatę walczyć będą w turnieju finałowym. Jedno jest pewne: cel został osiągnięty, czyli przemyscy badmintoniści utrzymali się w ekstraklasie! Gratulujemy!

– Jedziemy tam po naukę – krótko stwierdził przed wyjazdem trener Dariusz Stańko. Trudno się dziwić takiemu stanowisku, kiedy weźmie się pod uwagę fakt, z kim przemyślanie mieli się zmierzyć. SKB Litpol-Malow Suwałki to lider tabeli, UKS Hubal Białystok – wicelider, OSSM-SMS Białystok – 4. ekipa tabeli. Dwie pierwsze wręcz naszpikowane gwiazdami badmintona, trzecia bardzo solidna z perspektywicznymi zawodniczkami i zawodnikami. UKS „Aktywna Piątka” z SKB Litpol-Malow Suwałki i UKS Hubalem Białystok przegrali po 0:6. W meczu z liderem tabeli udało się im urwać jednego seta. Dokonał tego debel Serhij Garist – Patryk Kordek, którzy przegrali 1:2 (9:21, 21:17, 10:21) z duetem Adam Cwalina – Łukasz Moreń, czyli reprezentantami Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Podobnie było w spotkaniu z UKS Hubalem. Tym razem seta udało się ugrać kobiecemu deblowi Dorota Danielak – Kinga Stefańska, które uległy 1:2 (28:26, 14:21, 12:21) parze Karolina Janowska – Edyta Tarasewicz. Najbardziej wyrównanym pojedynkiem był mecz z OSSM-SMS Białystok. Przemyślanie przegrali 2:4. Kapitalnie zaczął Norbert Świerk, który 2:0 (21:16, 21:19) pokonał medalistę mistrzostw Polski Adama Szolca. Wyrównany był mecz debla mężczyzn, w którym Aleksander Jabłoński i Dominik Ziętek musieli się sporo natrudzić, aby przełamać opór przemyskiego duetu Serhij Garist – Patryk Kordek. Ostatecznie wygrali 2:1 (21:23, 21:15, 21:11). Drugi punkt dla UKS „Aktywna Piątka” zdobył Serhij Garist, pokonując Konrada Płocha 2:1 (21:13, 18:21, 21:15).

Teraz w ekstraklasie rozegrane zostaną trzy turnieje o poszczególne miejsce. W jednym powalczą zespoły z miejsc 1. – 4., w drugim z miejsc 5. – 8., w trzecim z miejsc 9. – 12. Ten trzeci turniej odbędzie się w Przemyślu najprawdopodobniej 2 kwietnia br. UKS „Aktywna Piątka” zagra w nim z UKS Plesbad Pszczyna o 9. miejsce w końcowej klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Polski. Zespoły AZS UWM Olsztyn i Yonex Team Lublin powalczą o ekstraklasowy byt na przyszły sezon.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama