Mimo ambitnej postawy, dwóch dobrych spotkań, trzech punktów zabrakło młodym koszykarzom UKS Basket 15 Przemyśl do awansu do półfinału Mistrzostw Polski U-13.
Przemyślanie prowadzeni przez trenerski duet Maciej Milan – Krzysztof Młot promocję do ćwierćfinałów, czyli do grona 32 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej wywalczyli sobie zajmując 2. miejsce w Podkarpackiej Lidze Młodzików, a potem 3. w drugim etapie rozgrywek, czyli strefie podkarpacko-lubelskiej.
Turniejów ćwierćfinałowych MP U-13 było osiem. W każdym z nich rywalizowały po cztery zespoły. Dwa najlepsze zyskiwały promocję do półfinałów.
UKS Basket 15 trafił do grupy B. Gospodarzem zmagań był Ełk i ekipa UKS Nenufar 5. Oprócz nich rywalami podopiecznych M. Milana był MKK Basket Gorzów i UKS Kadet Oświęcim.
O wszystkim zdecydował już pierwszy mecz. Przemyślanie zmierzyli się w nim z MKK Basketem z Gorzowa. Po niezwykle zaciętej i emocjonującej walce lepsi o dwa punkty okazali się młodzi gorzowianie. W drugim spotkaniu UKS Basket 15 pewnie pokonał oświęcimian, którzy przestali się liczyć w boju o awans. Zespół M. Milana, aby to osiągnąć, musiał pokonać gospodarzy, którzy byli zdecydowanie najlepsi w całej imprezie. Nie udało się, było to ponad ich siły i umiejętności.
Ostatecznie zajęli trzecie miejsce, pożegnali się z MP U-13, ale z pewnością wiele się nauczyli. Walczyli bardzo ambitnie, z sercem i charyzmą. Rywale okazali się lepsi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze