Sala sportowa Szkoły Podstawowej w Żurawicy była areną drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju dzieci pod nazwą „Przemyski Pancerny Unihokej”. Wystartowały ekipy z Małopolski i Podkarpacia.
To projekt na mapie polskiego unihokeja, który z jednej strony ma charakter sportowy, z drugiej ma upamiętniać bogatą historię wojsk pancernych z Żurawicy, która zasługuje na pamięć i szacunek wśród młodzieży. Zawody zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu.
W zawodach wzięły udział drużyny z: Trzebini (woj. małopolskie; powiat chrzanowski), Oleszyc (powiat lubaczowski), Bukowska (woj. podkarpackie; powiat sanocki), Nowej Wsi (woj. podkarpackie; powiat rzeszowski) oraz dwie (SP 1 i SP 2) z Żurawicy (powiat przemyski).
Podczas oficjalnego otwarcia ekipy przywitali i imprezę otworzyli dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy Renata Drewniak oraz prezes UKS Pancerni Żurawica Rafał Korczyński. Zawody dla dzieci zostały przeprowadzone w systemie 3+1 na dwóch małych boiskach. Na białych bandach grali chłopcy, a na czarnych dziewczęta. W całym turnieju rozegrano 25 meczów. Wśród chłopców triumfowała SP Oleszyce, wśród dziewcząt zaś SP Trzebinia.
Na finał wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali z rąk wicestarosty przemyskiego Marka Kudły oraz przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych, Edukacji i Kultury Powiatu Przemyskiego Jana Semkowa złote pamiątkowe medale oraz opaski odblaskowe, zaś trenerzy pamiątkowe zestawy promujące turystycznie powiat przemyski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze