Reklama

Urzeczywistnia się budowa drugiego mostu w mieście

03/02/2016 09:27

– Budowa drugiego mostu na Sanie w Jarosławiu może ruszyć już w przyszłym roku. Ma być jedną z najważniejszych inwestycji Podkarpacia w krajowym programie budowy dróg i autostrad – zapewnia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

O nowym moście na Sanie mówiono od dawna. Jak bardzo jest on potrzebny i jak obciążona jest jedyna istniejąca przeprawa przez rzekę, pokazał prowadzony kilka lat temu remont. Zamknięcie jednego pasa ruchu wiązało się wtedy z potężnymi korkami.

– Jest to inwestycja ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców i[paywall] dla komunikacji w stronę Lublina i Warszawy. Jeśli dzisiaj doszłoby do awarii wyłączającej jedyny most na Sanie, to dojazd do Jarosławia z dużej części powiatu, leżącej pod drugiej stronie rzeki, znacznie się wydłuża. Najbliższą przeprawą jest most w Radymnie. Dlatego prowadzono negocjacje w sprawie budowy drugiego mostu i wreszcie udało się osiągnąć kompromis – mówi T. Chrzan, dziękując przy okazji marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu, który jest orędownikiem tej inwestycji.

Przebudowa przeprawy mostowej na Sanie w Jarosławiu będzie realizowana w całości z budżetu państwa. Szacunkowy koszt wynosi około 75 mln zł. Starosta spodziewa się, że jeszcze w tym roku zostaną przekazane pierwsze pieniądze na prace projektowe i studyjne. Konieczna będzie też ocena obciążenia ruchem dróg dojazdowych do przeprawy, a po tym wybranie lokalizacji. Rozpatrywane są dwa miejsca ulokowania mostu.

Pierwsze w okolicy miejscowości Zgoda. Zjazd od strony Jarosławia byłby wtedy z węzła, z którego wychodzi łącznik obwodnicy z dawnym przebiegiem drogi nr 4, na wysokości huty szkła.

Drugie położenie to sąsiedztwo oczyszczalni ścieków i giełdy hurtowej przy ul. Okrzei. Dojazd z obwodnicy powstałby w tym przypadku od węzła przy ul. Zamkowej. W obu przypadkach połączenie przepraw z głównymi drogami krajowymi na Nisko i Lublin byłoby w Szówsku. Plany mostu połączonego z węzłem łącznika, czyli obecnie pierwsza z wymienionych lokalizacji, były już opracowywane w poprzedniej kadencji władz powiatu. Przedstawiał je Jerzy Batycki, ówczesny starosta. O staraniach do wpisania inwestycji w rządowe programy informował poseł PSL Mieczysław Kasprzak oraz wicestarosta jarosławski Józef Szkoła. Wszystko wskazuje, że teraz zostaną one zrealizowane. Według zapowiedzi starosty nowy most może być gotowy w ciągu najbliższych trzech lat.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2016-02-03 10:55:47

    Wjazd na most na łączniku koło huty szkła,a zjazd z mostu po drugiej stronie sanu gdzie ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2016-02-03 18:00:18

    Na Zgodzie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2016-02-03 22:33:07

    i potem powrót przez Surochów i Sobiecin do ronda w Szówsku. Te spokojne dotąd wsie będą rozjeżdżane teraz przez samochody.  Już lepiej wybrać drugą koncepcję tak by po drugiej stronie zbudować łącznik z rondem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama