Jarosławscy radni zgodzili się na przystąpienie do programu „Senior+” oraz propozycję burmistrza dotyczącą utworzenia Dziennego Domu „Senior+”. Placówka ma powstać przy ul. Dolnoleżajskiej. Będzie miejscem dla seniorów, pełniącym różne funkcje, otwartym 8 godzin dziennie.
Miejski budynek będzie kompleksowo wyremontowany. Koszt modernizacji i wyposażenia wyniesie około 360 tys. zł, przy czym 300 tys. będzie pochodzić z dotacji. Pomysł zrodził się szybko i równie szybko zapadła decyzja. Program wsparcia został[paywall] ogłoszony dwa tygodnie wcześniej, a czas na złożenie wniosków był krótki. Jak tłumaczył wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz, brano pod uwagę zlokalizowanie domu seniora w byłej siedzibie MOPS, ale jest ona za duża na potrzeby tworzonej placówki. Decyzja o umieszczeniu jej przy ul. Dolnoleżajskiej nie jest ostateczna. Miasto jeszcze szuka innej lokalizacji. Planowana siedziba mieści się na obrzeżu miasta, ale – jak zapewniali radni – ma dobre połączenie komunikacyjne. Znajduje się obok przystanku autobusowego, a według rozkładu w dni robocze jest tam 20 kursów miejskiej komunikacji.
Generalny remont budynku pochłonie większość kwoty przeznaczonej na dostosowanie siedziby do nowych potrzeb. Placówka ma być miejscem spotkań seniorów oraz pełnić funkcje rekreacyjne i rehabilitacyjne. Korzystający z niej mieliby zapewnione różne możliwości realizacji i rozwijania swoich zainteresowań oraz opiekę. Możliwość skorzystania z pomocy rehabilitanta, pielęgniarki i lekarza, a także z biblioteki i komputerów. Jak zapewniał zastępca burmistrza, placówka oferowałaby rozbudowany zestaw usług. Od socjalnych, przez edukacyjne, po związane ze zdrowiem. Jej zadaniem byłoby podnoszenie aktywności społecznej i fizycznej seniorów oraz integracja środowiska i zwiększenie ich zaangażowania w życie społeczności.
Za stworzeniem domu seniora opowiedziało się 13 z 14 obecnych na sesji radnych. Mariusz Walter był przeciwny. Zaznaczył, że popiera taką inicjatywę, ale uważa, iż za kwotę przeznaczoną na kompleksowy remont istniejącego budynku można wybudować nowy i tylko dlatego głosuje inaczej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W centrum miasta sa domy z ogrodami a miasto szuka na peryferiach ,,
Przy Kosciuszki domy z ogrodami do sprzedaży . Cudowne dla dzieciaków . Tam mozna zrobic żłobek .
Co tam(na przedmieściu) już nie było.Kto będzie jeździł z miasta.Chyba to będzie "walterowka"
To chyba dobrze że takie coś powstanie. Chodź ja wolę oddać moją znajomą do http://phm.pl/phmim/index.php/nowe-spojrzenie-na-potrzeby-seniora.
W centrum miasta sa domy z ogrodami a miasto szuka na peryferiach ,,
Przy Kosciuszki domy z ogrodami do sprzedaży . Cudowne dla dzieciaków . Tam mozna zrobic żłobek .
Co tam(na przedmieściu) już nie było.Kto będzie jeździł z miasta.Chyba to będzie "walterowka"