Reklama

W Siedliskach bili rekord Guinnessa [GALERIA]

W samo południe, 17 października br., 127 uczniów z dwóch szkół podstawowych z Siedlisk i Hureczka uczestniczyło w niezwykłej akcji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na terenie całego kraju.

Uczniowie z wspomnianych dwóch szkół – jedynych, które przystąpiły do próby pobicia rekordu z naszego regionu – miały na to pół godziny. W tym samym czasie w wielu innych miejscach w Polsce działy się identyczne przedsięwzięcia. Sercem akcji była oczywiście Warszawa, gdzie w ogromnym namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki dowodził nią sam Jerzy Owsiak. Próba pobicia rekordu Guinnessa[paywall] w resuscytacji krążeniowo-oddechowej to oczywiście pomysł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od 2006 r. prowadzi Ogólnopolski Program pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”. W jej ramach Fundacja WOŚP zorganizowała bezpłatne szkolenia dla nauczycieli klas I – III w całej Polsce, także na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego. Koordynatorem i organizatorem kursów była nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach, ikona przemyskich, styczniowych finałów WOŚP, Małgorzata Stec.

Akcje dla najmłodszych związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową odbywały się systematycznie, ale w tym roku J. Owsiak zdecydował, że spróbują pobić rekord Guinnessa. – Wiele osób nam w tym pomagało. Strażacy i przedstawiciele Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z Wojewódzkiego Szpitala imienia świętego ojca Pio w Przemyślu, którzy nadzorowali wszystko, nauczyciele, rodzice, a także pani Agnieszka Bachusz z fundacji i Justyna Gawlikowska. Wiele zawdzięczamy dyrektorowi naszej szkoły Pawłowi Bartnickiemu. Musieliśmy dać radę, bo drugi raz taka okazja może się nam już nie trafić. Myślę, że wspólnymi siłami dołożymy swoją cegiełkę do pobicia tego rekordu. Czy tak się stało, dowiemy się za kilkanaście dni – podsumowała M. Stec.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    SOIA - niezalogowany 2016-10-17 20:08:02

    No comment...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2016-10-18 16:58:31

    ooo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rudy - niezalogowany 2016-10-18 23:29:10

    Pani Malgorzato świetna akcja oby tak dalej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama