Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to kolejna forma rządowego wsparcia, które ma zapewnić zrównoważony rozwój regionom. Jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
– Skończył się trzeci nabór do programu. Jako samorząd województwa podkarpackiego złożyliśmy trzy wnioski. Jeden z nich na rozbudowę i utworzenie transgranicznego oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. o. Pio w Przemyślu, który miałby także pełnić rolę ośrodka naukowego – zdradził wicemarszałek[paywall] województwa podkarpackiego, przemyślanin Piotr Pilch.
W ramach drugiego naboru do RFIL samorząd województwa podkarpackiego otrzymał 120 mln zł. Większość tej kwoty – 100 mln zł – przeznaczona została na naprawę zniszczonych podczas ubiegłorocznej powodzi dróg, mostów czy kładek.
Ponadto przebudowana zostanie nawierzchnia uszkodzonych traktów, naprawione zostaną systemy odwodnienia. Remonty obejmą także umocnienia poboczy, brzegów, skarp i osuwisk. Dzięki temu wsparciu ogółem zrealizowanych zostanie 150 projektów.
Oprócz 100 mln złotych na remont dróg, województwo podkarpackie otrzymało z RIFL 20 mln zł na inwestycje w szpitalach: 4 mln zł na modernizację Kliniki Ortopedii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie oraz 16 mln zł dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 (na prace budowlane w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc, zakup sprzętu medycznego oraz na przebudowę pomieszczeń Kliniki Ginekologii i Położnictwa).
Do 28 grudnia 2020 r. można było składać wnioski w ostatniej turze naboru. Samorząd województwa złożył trzy takie wnioski: na węzeł autostradowy w Ropczycach, wkład własny na budowę kolei aglomeracyjnej oraz utworzenie oddziału zakaźnego w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu.
– Wniosek dotyczy rozbudowy i utworzenia transgranicznego oddziału zakaźnego. Oddziału, który miałby także pełnić rolę ośrodka naukowego, ściśle współpracującego z wydziałem medycyny Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wiem, że oddział zakaźny w placówce na Monte Cassino jest. I pozostanie. Mówimy teraz o zupełnie innym projekcie, skali i zakresie. Projekt opiewa na 20 milionów złotych, bo powstanie zupełnie nowy budynek na terenie szpitala – powiedział wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin, Piotr Pilch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Oddział reumatologii położony na tym samym piętrze co covidowcy
"Transgraniczny ośrodek naukowy"? Co to za dziwoląg? Dla której granicy?
Już powstawał ośrodek radioterapii.... Pan Hamryszczak w świetle fleszy podpisywał stosowne umowy. Artykuły i zdjęcia w prasie (też w Życiu Podkarpackim) były. I co? I NIC!
Świetnie... Nie przypuszczałam, że w Przemyślu mamy aż tylu lekarzy ch. zakaźnych żeby działalność naukową rozwijać... Cuda, cuda... a propos, gdzie w Przemyślu jest teraz oddz. dermatologiczny???
Oddział reumatologii położony na tym samym piętrze co covidowcy
"Transgraniczny ośrodek naukowy"? Co to za dziwoląg? Dla której granicy?
Już powstawał ośrodek radioterapii.... Pan Hamryszczak w świetle fleszy podpisywał stosowne umowy. Artykuły i zdjęcia w prasie (też w Życiu Podkarpackim) były. I co? I NIC!