Reklama

W upale biegli „po zdrowie”

22/06/2019 09:30

180 zawodników w różnym wieku wzięło udział w IV Birczańskim Biegu po Zdrowie.

Zawody podzielono na kilka kategorii wiekowych, rozpoczynając od najmniejszych dzieci, które ledwo nauczyły się chodzić, po pełnoletnich i zaprawionych biegaczy. Ze względu na liczne zbiegi i podbiegi dla wszystkich (bez względu na dystans) jest to trudny bieg. Jednak, aby zająć czołową lokatę w kategorii open, trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję. To nie tylko 5 km po asfaltowej, rozgrzanej i górzystej drodze[paywall]. Każdej edycji imprezy towarzyszy bardzo wysoka temperatura (w sensie dosłownym), a w tym roku dodatkowo było nadzwyczaj parno. Bieg główny dostarczył mnóstwa emocji. Kibice nie zawiedli i dzięki wspaniałemu dopingowi wszyscy ukończyli bieg na mecie. 

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Sportowy Duch w Birczy. A nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Zbigniew Chaszczyn i Konrad Beń.

Reklama
Co roku organizatorzy przygotowują jakąś dodatkową atrakcję. W tym roku był to pokaz strażaków z jednostki w Przemyślu i OSP w Birczy. Zaprezentowano ratowanie ludzi z płonącego budynku wielorodzinnego. – Za rok mamy mały jubileusz, bo piątą edycję, i postaramy się przygotować coś specjalnego. A już teraz się przygotowujemy do turnieju charytatywnego, który organizujemy na feriach zimowych – mówi Stanisław Chrobak, prezes stowarzyszenia.

WYNIKI


Dzieci od 1. roku do 5 lat z rodzicem

Dziewczynki: 1. Maja Hop, 2. Sophia Domowicz, 3. Julia Sitarz.

Chłopcy: 1. Mikołaj Sidor, 2. Dawid Sokołowski, 3. Łukasz Bielański.

Dziewczęta i chłopcy od 6 do 10 lat

Dziewczęta: 1. Amelia Wronowska, 2. Aleksandra Burdziak, 3. Aleksandra Burdziak.

Chłopcy: 1. Bruno Tkacz, 2. Kamil Łukasiewicz, 3. Wojciech Lechowicz.

Dziewczęta i chłopcy od 11 do 13 lat

Dziewczęta: 1. Daria Burdziak, 2. Klaudia Świątek, 3. Weronika Wysocka.

Chłopcy: 1. Paweł Kaszany, 2. Grzegorz Cwynar, 3. Oliver Kunik.

Reklama

Dziewczęta i chłopcy od 14 do 16 lat

Dziewczęta: 1. Agata Kieryk, 2. Martyna Dobrowolska, 3. Justyna Chabko.

Chłopcy: 1. Jakub Brodzicki, 2. Radosław Koterbicki, 3. Kacper Okołowicz.

NORDIC WALKING

Kobiety: 1. Małgorzata Oleksyk, 2. Dorota Jabłczuk-Pempuś, 3. Agata Lalik.

Mężczyźni: 1. Bronisław Pankiewicz

Bieg open (5 km)

Kobiety: 1. Sabina Lizis, 2. Ewelina Kic, 3. Katarzyna Mielnikiewicz.

Mężczyźni: 1. Paweł Smędowski, 2. Ignacy Domiszewski, 3. Damian Kic.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    yyyyyy - niezalogowany 2019-06-22 14:31:16

    W tej gminie brak myślenia przez urzędników ,choćby przez ostatnie ulewy zero reakcji, jaka sytuacja na zniszczonych drogach 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Cud miód malina - niezalogowany 2019-06-23 21:59:17

    Spoko dzień wcześniej w Przemyślu brało udział 500 osób w Ultramaratonie Wyszehradzkim Twierdza Przemyśl i nawet wzmianki nie ma!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama